Spānijas kreisie ekstrēmisti pieprasa Palestīnas atzīšanu
Foto: stock.xchng

Palestīnas valsts atzīšana ir viens no priekšnoteikumiem, kuru izvirzījusi kreiso ekstrēmistu partiju apvienība "Sumar" koalīcijas slēgšanai ar sociālistiem, kas pavērtu iespēju līdzšinējam Spānijas premjerministram Pedro Sančesam saglabāt savu amatu.

"Sumar" pārstāvis Ernests Urtasuns pirmdien pavēstīja, ka līdzšinējās nodarbinātības ministres Jolandas Diasas vadītā apvienība sarunās ar Sančesa pārstāvētajiem sociālistiem (PSOE) papildus izvirzījusi prasību, ka nākamajai valdībai "vienpusēji un bez priekšnoteikumiem" jāatzīst Palestīnas valsts.

"Mēs uzskatām, ka pienācis laiks Spānijai vienpusēji un bez priekšnoteikumiem steidzami atzīt Palestīnas valsti, dodot būtisku ieguldījumu konflikta atrisināšanai un mieram," preses konferencē paziņoja Urtasuns, piebilstot, ka tam jābūt vienam no pirmajiem lēmumiem, kuru pieņems nākamā koalīcijas valdība.

Viņš norādīja, ka Palestīnas valsti jau atzinusi Zviedrija un Grieķija, un tāpēc Spānija varot negaidīt uz Eiropas Savienības (ES) kopīgās nostājas saskaņošanu šajā jautājumā.

Otrdien paredzēta ES līderu videokonference, lai saskaņotu kopīgo nostāju, reaģējot uz palestīniešu islāmistu grupējuma "Hamas" 7. oktobra uzbrukumu Izraēlai, kura laikā teroristi noslepkavojuši vismaz 1400 cilvēku. Tikmēr vairākas Eiropas kreiso ekstrēmistu partijas jau nosodījušas Briseli par tās "proizraēlisko" nostāju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!