Palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās", visticamāk, izmantojis Ziemeļkorejas ieročus 7. oktobra uzbrukumā Izraēlai. Lai gan Ziemeļkoreja vairākkārt noliegusi, ka tā pārdod ieročus grupējumam, Izraēlas rīcībā nonākušie teroristu ieroči un dažādi video liecina par pretējo, ziņo aģentūra "Associated Press" (AP).
AP norāda, ka iegūtos video analizējuši divi Ziemeļkorejas ieroču eksperti. Līdz ar AP kaujas laukā iegūto ieroču analīzi un Dienvidkorejas izlūkdienesta iegūto informāciju, vairākos video atklājies, ka "Hamās" izmantojis F-7 rokas prettanku granātmetējus (RPG). Šāda tipa ieroci parasti izmanto pret bruņumašīnām.
Šādu ieroču izmantošana pierāda, ka ar sankcijām ierobežotā Ziemeļkoreja veic nelikumīgus ieroču sūtījumus, lai finansētu savas ieroču programmas, secināts izpētē.
RPG izšauj vienu kaujas lādiņu un tos var ātri pārlādēt, līdz ar to šie ieroči ir vērtīgi sadursmēs ar militārajiem transportlīdzekļiem. F-7 fiksēti arī Sīrijā, Irākā, Libānā, un Gazas joslā, komentējis uzņēmuma "Armament Research Services" (ARES) direktors N.R. Džensens-Džounss.
"Ziemeļkoreja jau ilgu laiku ir atbalstījusi palestīniešu grupējumus un tās ieroči jau iepriekš bijuši piegādāti "Hamās"," skaidroja uzņēmuma pārstāvis.
Grupējums publicējis fotogrāfijas, kurās redzams kā kaujinieki trenējas ar šāda tipa ieročiem. Attēlos redzams, ka ieročiem ap kaujas galviņu ir sarkana svītra un citi dizaina elementi, kas raksturīgi F-7, skaidroja pētnieks Mets Šroēders. "Tas nav pārsteigums – redzēt Ziemeļkorejas ieročus "Hamās" arsenālā," apgalvoja eksperts.
Savukārt AP apskatītā video redzams kā viens no teroristiem rokās nes F-7. Tāpat Izraēlas armijas konfiscētajos ieročos arī bija redzamas tās pašas dizaina iezīmes, kas atbilst F-7.
Analītiķi apgalvo, ka "Hamās" publicētajos propagandas video un fotogrāfijās teroristi redzami arī ar "Bulsae" prettanku raķetēm. ARES eksperts uzskata, ka izmantota arī ziemeļkorejiešu "kalašņikova" versija "Type 58".