Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Septembrī notikušais bezprecedenta kiberuzbrukums Starptautiskajai Krimināltiesai (SKT), domājams, bija spiegošanas mēģinājums, lai grautu tās darbu, piektdien pavēstīja SKT.

Uzbrukums noticis laikā, kad nerimst nopietnas bažas par drošību saistībā ar SKT darbu, norādīja tiesa.

SKT "katru dienu un pastāvīgi pieredz uzbrukuma mēģinājumus tās sistēmām un radīt tām traucējumus".

Septembrī pieredzētais kiberuzbrukums bija "mērķtiecīgs un sarežģīts uzbrukums ar mērķi veikt spiegošanu", norādīja SKT.

Tiesai nav pietiekamas informācijas, lai apstiprinātu, kas ir vainīgs šajā uzbrukumā.

"Tiesa spers visus nepieciešamos soļus, lai risinātu jautājumus ap indivīdu, organizāciju un valstu datu apdraudējumu".

SKT jau "reaģējusi uz visām potenciālajām sekām, arī potenciālo drošības risku upuriem un lieciniekiem, tiesas amatpersonām un tiesas darbībai".

Tiesa septembrī paziņoja, ka atklājusi "anomālu aktivitāti, kas ietekmējusi tās informācijas sistēmas", un steidzami reaģējusi uz to.

SKT veic vairākas augsta līmeņa izmeklēšanas un sākotnējās izmeklēšanas valstīs visā pasaulē, un jau agrāk tā bijusi spiegošanas mērķis.

Pagājušajā gadā Nīderlandes izlūkdienests paziņoja, ka izjaucis krievu spiega mēģinājumu, izmantojot viltotu identitāti, stažiera statusā iefiltrēties tiesā, kas izmeklē apsūdzības par Krievijas kara noziegumiem Ukrainā un ir izdevusi Krievijas diktatora Vladimira Putina un bērnu ombudsmenes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderus, apsūdzot viņus bērnu deportācijā no Ukrainas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!