NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs intervijā ziņu aģentūrai DPA sacīja, ka cer uz Ukrainas bruņoto spēku panākumiem cīņā pret Krievijas karaspēku, taču brīdināja, ka tas nebūs viegli.
"Mums ir jābūt gataviem ilgstošai cīņai. Karš pēc būtības ir neparedzams," vizītē Berlīnē aģentūrai DPA sacīja Stoltenbergs.
"Mēs zinām, ka tas, kas notiek pie sarunu galda, ir nesaraujami saistīts ar situāciju kaujas laukā," viņš piebilda.
Stoltenbergs sacīja, ka tikai militārais atbalsts var nodrošināt, ka Ukraina paliek suverēna un demokrātiska valsts, un pārliecināt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ka viņš nevar uzvarēt kaujas laukā.
Ukrainas armijas virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs pagājušajā nedēļā atzina, ka karš Ukrainā ir iestrēdzis.
"Kara pāreja uz pozicionālu formu noved pie tā ieilgšanas un rada ievērojamus riskus gan Ukrainas bruņotajiem spēkiem, gan valstij kopumā," žurnālā "The Economist" publicētā rakstā norādīja Zalužnijs.
Stoltenbergs sacīja, ka vienmēr ir bijis skaidrs, ka tas nebūs viegli. "Mēs zinājām, ka Krievija mēnešiem ilgi ir gatavojusi aizsardzības līnijas - ar mīnām, ar tanku tranšejām, ar daudzām aizsardzības pozīcijām," sacīja ģenerālsekretārs. Tomēr ukraiņi "ir spējuši gūt panākumus un atbrīvot vairāk teritorijas," viņš uzsvēra.
Stoltenbergs: Erdogana atbalsts "Hamās" nerada problēmu NATO
NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga skatījumā Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana paustais atbalsts palestīniešu grupējumam "Hamās" nerada problēmu NATO.
"Nekad nav viegli, ja mums alianses iekšienē ir atšķirīgi viedokļi," intervijā ziņu aģentūrai DPA sacīja Stoltenbergs.
Tomēr NATO ģenerālsekretārs piebilda, ka tas nekādā veidā neietekmē NATO darbību, jo alianse šajā konfliktā nav iesaistīta.
Pēc "Hamās" un citu teroristu grupējumu brutālā uzbrukuma Izraēlas kopienām Gazas joslas tuvumā, nogalinot vairāk nekā 1400 cilvēku, Erdogans nodēvēja "Hamās" par atbrīvošanas grupējumu. ASV un Eiropas Savienība (ES), kas ir Turcijas sabiedrotās NATO ietvaros, uzskata "Hamās" par teroristu organizāciju.
Saistībā ar karu Gazā joslā Erdogans ir pārtraucis kontaktus ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu. "Netanjahu vairs nekādā ziņā nav mūsu sarunu biedrs. Mēs viņu esam izsvītrojuši," sacīja Erdogans.
Turcijas prezidents iepriekš ir nosaucis Izraēlu par teroristisku valsti un vairākkārt pasniedzis sevi kā palestīniešu lietas aizstāvi. Viņš ir nopēlis Izraēlu par lielajiem civiliedzīvotāju upuriem Gazas joslā.
NATO sabiedrotie gandrīz nemaz nav kritizējuši Erdoganu par šādu nostāju, tai skaitā Vācijas kanclers Olafs Šolcs, kurš nākamnedēļ uzņems Erdoganu vizīte Berlīnē.
Stoltenbergs noraidīja spekulācijas, ka NATO dalībvalstu klusēšana varētu būt saistīta ar Turcijā notiekošo procesu par Zviedrijas uzņemšanu NATO.
Zviedrijas dalība ir jāapstiprina visiem 31 NATO sabiedrotajiem. Turcija un Ungārija to vēl nav izdarījušas.
"Tie ir divi pilnīgi atsevišķi jautājumi," uzsvēra Stoltenbergs.