Kanāda sestdien parakstījusi drošības līgumu ar Ukrainu un apsolījusi šajā gadā piešķirt 3,02 miljardus kanādiešu dolāru (2,07 miljardus eiro) Kijivas finansiālajam un militārajam atbalstam.
"Mēs atbalstīsim Ukrainu, lai ko tas mums maksātu, tik ilgi, cik vajadzēs," uzsvēra Kanādas premjerministrs Džastins Trudo, kas ieradies Kijivā, lai pieminētu otro gadskārtu kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā.
Ukraina divpusējo drošības līgumu sestdien parakstīja arī ar Itāliju.
Pēdējo nedēļu laikā līdzīgas vienošanās Kijiva noslēgusi arī ar Lielbritāniju, Franciju, Vāciju un Dāniju.
Uz desmit gadiem noslēgtais līgums ar Kanādu satur Otavas apņemšanos turpināt atbalstīt Ukrainu tās cīņā par savu suverenitāti un teritoriālo nedalāmību, kā arī kara sagrautās ekonomikas atjaunošanā.
Līgums satur apņemšanos sniegt finansiālo atbalstu un sadarbību politiskos, militāros drošības un humanitāros jautājumos, taču tas nav nedz aizsardzības pakts, nedz militārās drošības garantija.
Krievu zaudējumu apmērs Ukrainā pārsniedzis sākotnējā kontingenta lielumu, norāda britu izlūki
Saskaņā ar Lielbritānijas izlūkdienestu aplēsēm krievu zaudējumi divu gadu laikā kopš atkārtotā iebrukuma sākuma Ukrainā sasniedz vai pat pārsniedz tos spēkus, ar kādiem iebrukums tika sākts.
Aizsardzības ministrijas apskatā norādīts, ka saskaņā ar apstiprinātajiem zaudējumiem, iznīcināti vairāk nekā 2700 tanki un 5000 bruņutransportieru, bet kritušo un ievainoto krievu skaits sasniedz aptuveni 350 000.
Pirms atkārtotā iebrukuma Krievija bija sakoncentrējusi aptuveni 130 bataljonu taktiskās grupas, kuru sastāvā, domājams, bija 1300 tanku, 5000 bruņutransportieru un ne mazāk kā 100 000 vīru.
Tomēr britu izlūki atzīst, ka Krievijai, veicot mobilizāciju un rekrūšu vervēšanu, kā arī nodrošinot kara tehnikas remontu, izdevies kompensēt ciestos zaudējumus.
"Krievu karaspēka skaitliski Ukrainā tagad ir vairāk, nekā kara sākumā. Tas spēj turpināt uzbrukumu frontes līnijas garumā un pielietot ukraiņu spēku stratēģisko novājināšanu," teikts ministrijas apskatā.