Foto: Publicitātes foto

Uz "Viking Line" prāmja "Viking Glory", kas kuģojis starp Somijas pilsētu Turku un Stokholmu, konstatēts paaugstināts leģionellu līmenis, raksta "Delfi.ee".

Saskaņā ar kuģniecības kompānijas paziņojumu paaugstināts baktēriju līmenis novērots divos baseinos kuģa spa daļā.

Uzņēmuma izplatītajā paziņojumā teikts, ka neviens uz kuģa vēl nav inficējies ar leģionelozi.
"Viking Line" pakalpojumi vismaz pagaidām turpināsies ierastajā režīmā, izņemot spa zonu, kas ir apmeklētājiem slēgta.

Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka leģionelozes (slimība, ko dēvē arī par leģionāru slimību, Pitsburgas pneimoniju, Pontiakas drudzi, Brega forta drudzi un leģionellas infekciju) smaguma pakāpes variē no viegla drudža līdz nopietnai un reizēm pat fatālai pneimonijas formai. To izraisa viens no baktērijas 'Legionella' paveidiem, kas sastopams ūdenī un augsnes substrāta maisījumos.

SPKC eksperti norāda, ka slimības pirmie simptomi ir drudzis, drebuļi, galvassāpes, muskuļu sāpes, paaugstināta ķermeņa temperatūra līdz 39–40 grādiem. Starp simptomiem ir arī saindēšanās pazīmes, sauss klepus, sāpes krūškurvī, elpošanas traucējumi, tāpat iespējama pneimonija, sirds un nieru darbības traucējumi, caureja.

Parādoties šādiem simptomiem, nekavējoties jāvēršas pēc palīdzības pie ģimenes ārsta. Ārstēšana parasti notiek stacionārā. Ja slimību neārstē, mirstības līmenis var sasniegt 39%. Vieglā formā slimības gaita rit bez pneimonijas, inkubācijas periods ir no piecām stundām līdz trim dienām.

Galvenais infekcijas avots ir nostāvējies nevārīts ūdens – gan dabiskās, gan mākslīgās ūdenstilpēs, rezervuāros, ūdens sistēmās, sildītājos, apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmās. Inficēties ar leģionelozi var tikai caur elpceļiem – ieelpojot ūdens garaiņus (piemēram, dušā, burbuļvannā u. tml.) vai putekļus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!