Mākslīgais intelekts nav absolūtais ļaunums, kas pārņems pasauli, bet gan palīgs, kam varam iemācīt dažādas kā ikdienā, tā ražošanā noderīgas kompetences, pārliecināts informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmuma "Apply" dibinātājs un īpašnieks Agnis Jakubovičs. Viņa vadītais uzņēmums izstrādā datorredzes tehnoloģijas, kas pielietojamas dažādās jomās – sākot no mikrobioloģijas un beidzot ar mediju vidi. Piecu gadu laikā no četru cilvēku komandas "Apply" izaudzis līdz 33 darbinieku lielam uzņēmumam, kas gadā apgroza vairāk nekā miljonu eiro.

"Apply" sniedz tradicionālos IT pakalpojumus un nodarbojas ar datorredzes tehnoloģiju izstrādi. Šobrīd lielākā daļa ienākumu uzņēmumam nāk no klasiskajiem IT pakalpojumiem, taču ik gadu pieaug interese par datorredzes tehnoloģijām, un Jakubovičs ir pārliecināts, ka tuvāko gadu laikā "Apply" galvenā darbības nozare būs tieši datorredze.

Datorredze ir mākslīgā intelekta virziens, kurā robotiem tiek iemācīts kaut ko saredzēt un rīkoties atbilstoši ieraudzītajam. "To var pielietot tur, kur kaut kas tiek balstīts uz cilvēka spēju vizuāli novērtēt," skaidro Jakubovičs. Kā vienu no ikdienā bieži lietotiem datorredzes piemēriem viņš min viedtelefonos iebūvēto sejas atpazīšanas funkciju, kas spēj atlasīt visas ar tālruni uzņemtās fotogrāfijas, kurās redzams viens un tas pats cilvēks, un sakārtot tās atbilstošās mapēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!