Kaspars Kambala (dzimis 13.12.1978.) - populārā basketbolista pēdējais zināmais līgums ar Turcijas klubu «Fenerbahce», cik zināms, paredzēja gada atalgojumu aptuveni viena miljona eiro apmērā. Kopš dopinga pārbaudē Kambalas organismā tika atrastas aizliegtās vielas, kokaīna, pēdas, basketbolistu no 2006. gada decembra diskvalificēja uz 24 mēnešiem. Taču viņš nepameta sportu, bet ASV, Lasvegasā, pievērsās diezgan veiksmīgai profesionālā boksera karjerai. Tas, protams, saglabāja arī personīgo finansu plūsmu, varbūt ne tādu, kā basketbolā, bet biļetes uz Kambalas mačiem bijušas izpārdotas jau iepriekš. Šā gada decembrī Kaspars atgriezīsies basketbolā.
«Ja fakti nemelo, tad tas nozīmē, kas es atrodos Latvijas miljonāru sarakstā, taču savu naudu es esmu apracis dārzā. Kurā dārzā, to es jums neatklāšu,» smej Kaspars Kambala, nedz apstiprinādams, nedz noliegdams savu miljonāra statusu.
Jānis Anspoks (dzimis 01.03.1956.) ir lielākais īpašnieks sestajam lielākajam degvielas mazumtirgotājam valstī - Jelgavas puses naftas produktu tirdzniecības kompānijai «Astarte-nafta». Tāpat viņam Jelgavā, kā arī Jelgavas, Dobeles un Jēkabpils rajonā pieder astoņi nekustamie īpašumi.
Jolanta Aukšmukste (22.02.1968.) ir kādreizējā lielākā netiešā «Jelgavas cukurfabrikas» akcionāre, kas kopā ar dzīvesbiedru Uldi var skaitīt iespaidīgo kompensāciju par fabrikas slēgšanu un vēl pirms cukurrūpniecības gala izmaksātās dividendes. Viņas īpašumā ir arī ekskluzīvs dzīvoklis Rīgā un divi īpašumi Kandavā.
Uldis Aukšmuksts (12.04.1962.) dividendēs no kompānijas saņēmis 4,5 miljonus latu, pirms viņam piederošais cukura vairumtirdzniecības uzņēmums «Lex-U» pērn bija aizvirzīts uz maksātnespēju. Viņam oficiāli pieder tikai viens īpašums Kandavā.
Valērijs Barjers (13.03.1948.). Agrākās «Zemgales naftas» vadītājs uzņēmējdarbībā ar Jelgavu tagad nav tieši saistīts. Mūsu novadnieks tagad ir divu Jūrmalas nekustamo īpašumu saimnieks, kā arī SIA «Valērija Barjera nekustamie īpašumi» kapitāldaļu turētājs, kas pašlaik vairāk nekustamo īpašumu nozarē un ir iesaistīts arī Jūrmalas nerimstošajos skandālos. Pērn sākusies dzīvokļu pārdošana uzņēmēja atjaunotajā Vecrīgas Fitinghofa namā.
Tamāra Barjere (02.12.1947.) par miljonāri kļuvusi pēc laulību līguma ar Valēriju Barjeru (četri nekustamie īpašumi, noguldījumui un naudas līdzekļi 1,25 milj. dolāru apmērā).
Pēteris Bila (22.07.1953.), metālapstrādes uzņēmumu «Madara» un «Jelgavas mašīnbūves rūpnīca» lielākais īpašnieks un vadītājs jau labu laiku ir sastopams miljonāru sarakstā starp ražotājiem. Uzņēmējam piederošajām četru kompāniju kapitāldaļām, pēc «Lursoft» datiem, atbilst 1,81 miljoni latu pašu kapitāls, kam vēl jāpieskaita desmit nekustamie īpašumi - visi Jelgavā.
«Pats sevi es par miljonāru neuzskatu,» komentē Pēteris Bila. «Un gan uzņēmums, gan visi tie nekustamie īpašumi paņem naudu uzturēšanai. Ikdienā daru savu to pašu melno darbu un dzīvoju no algas. Tā teikt, no rokas mutē. Turklāt ekonomiskā situācija kļūst bēdīgāka. Ja Jelgavas mašīnbūves rūpnīca, kas strādā bijušo padomju valstu tirgum, grūtības nemana, tad Madara, kas strādā Rietumu tirgum, ir zināmā panīkumā, un tur ir lielas problēmas. Apjomi ir strauji krituši.»
P.Bila uzskata, ka uzņēmumu miljoni nav stabili. Pašreizējo ekonomisko atdzišanu uzņēmējs uzlūko ar bažām, jo viņaprāt pagaidām mēs izjūtam tikai sākumu, un patiesā krīze vēl priekšā.
Gunārs Bubulis (15.08.1945.). Viņam piederošās kapitāldaļas SIA «KULK» un vēl vienā kompānijā atbilst pašu kapitālam 1,15 miljonu latu apmērā. Viņam Jelgavā pieder arī trīs nekustamie īpašumi. Acīmredzot, ienesīgs ir ne tikai ielu bedrīšu lāpīšanas bizness, bet arī atkritumu bizness, ja palūkojamies, kam pieder SIA «Jelgavas komunālie pakalpojumi», kur 51% īpašnieks ir Jelgavas pilsētas dome, bet 49% pieder SIA «KULK». Šāds lobēšanas kopuzņēmums vedina uzklausīt jelgavnieku baumas, ka G.Bubulis ir tāds kā vietējais Soprano ģimenes galva (filmas varonim, starp citu, bija bizness šai pašā nozarē).
Ēriks Ludis Gailītis (25.08.1960.) ir viens no lielākajiem Zemgales lauksaimniecības kompāniju «Agrofirma Jelgava» un «Agrofirma Zelta Druva» īpašniekiem, un viņa trīs uzņēmumu kapitāldaļām, pēc «Lursoft» datiem, atbilst kompāniju pašu kapitāls 1,16 miljonu latu apmērā, kā arī viņam personīgi pieder trīs nekustamie īpašumi Dobelē un Madonas rajonā.
Aivars Janovskis (20.11.1966.), Jelgavas uzņēmuma «Latvijas keramika A» prezidents un rajona SIA «Veta» valdes loceklis, par miljonāru kļuva jau pirms vairākiem gadiem. Uzņēmējs 2001.gada februārī par 93 000 latu iegādājās pusi no 1533 kvadrātmetru liela zemes gabala un piecstāvu ēku Rīgā, Gogoļa ielā 4/6, bet 4,5 gadus vēlāk kopā ar pārējiem īpašuma daļu saimniekiem tās pārdeva, un viņa daļa no darījuma bija apmēram 900 000 latu. A.Janovskim pieder arī vairāk nekā desmit īpašumu Rīgā, Jelgavā, Ēdolē un Rēzeknes rajonā. Viņam piederošajām 12 uzņēmumu kapitāldaļām, pēc «Lursoft» datiem, atbilst kompāniju pašu kapitāls 1,23 miljonu latu apmērā.
Imants Kanaška (27.07.1960.) ir kapitāldaļu īpašnieks virknei mazpazīstamu uzņēmumu. Pazīstamākā no tiem ir mazumtirdzniecības SIA «Alis». Viņam pieder arī 11 nekustamie īpašumi Jelgavā un vēl pieci Lielupē, Ozolniekos un Ogres rajonā.
Aleksandrs Krastiņš (31.08.1962.), SIA «Egra trans» un SIA «Korps 3» līdzīpašnieks, pārdevis nekustamo īpašumu tirgonei un miljonāra Valērija Barjera meitai Ilonai Savčenkovai 1,4 hektārus zemes ar biroja ēku un garāžu Jelgavā, Kalnciema ceļā 31 par 0,74 miljoniem latu. Pats viņš pie šā īpašuma ticis 2005.gadā, par 15 000 latu atpērkot to no uzņēmuma, kas to ieguva privatizācijas ceļā. Uzņēmējam pieder vēl astoņi īpašumi Jelgavas un Rēzeknes rajona.
Jānis Kulmanis (28.02.1951.), AS «Latvijas Krājbanka» Jelgavas filiāles vadītājs un vairāku lauksaimniecības uzņēmumu saimnieks, 2006. gada vasarā tika pie 0,82 milj. latu, pārdodot Dānijas uzņēmumam «Torpgard Holding Aps» piederošajai SIA «Domnieki» 211,5 hektārus zemes Zaļenieku pagastā. Viņam vēl palikuši četri īpašumi Rīgā un Zaļenieku pagastā.
Viktors Liepiņš (05.04.1953.). Pazīstamākā no šā Jelgavas uzņēmēja kompānijām - ar Iecavas HES saistītā SIA «Mūsas straume». Līdztekus tai ir virkne mazāk zināmu uzņēmumu. Kopumā viņam pieder desmit uzņēmumu kapitāldaļas 1,7 miljonu latu vērtībā un divi nekustamie īpašumi Jelgavā un Daugavpils rajonā.
Māris Peilāns (20.04.1973.). Kokmateriālu uzņēmuma «Marko Kea» vienīgajam īpašniekam, SIA «CBS Igate» līdzīpašniekam un valdes priekšsēdētājam M.Peilānam pieder arī mazāk zināmas kompānijas «Marko īpašumi» un «Igate-M», kā arī četri nekustamie īpašumi Jelgavā, Stopiņos un Madonas rajonā.
Māris Radželis (19.11.1945.) ir SIA «Igates betons» lielākais līdzīpašnieks. Viņam piederošajām kapitāldaļām atbilst uzņēmumu pašu kapitāls 1,4 miljonu latu apmērā.
Uldis Rīgavs (10.10.1954.), kādreizējais bankas «Jelgava» padomes priekšsēdētājs, tagad ir Jelgavas celtniecības preču un mēbeļu tirdzniecības centra «MNL» īpašnieks, kam pieder daļas arī citos uzņēmumos - kopumā 1,19 miljonu latu apmērā.
Ilona Savčenkova (20.12.1968.), miljonāra Valērija Berjera meita, kura jau vairākus gadus darbojas nekustamo īpašumu biznesā, atrodama arī Latvijas lielāko ķīlu devēju sarakstā (ķīlas summa - 4,8 miljoni latu). Viņai pieder astoņi nekustamie īpašumi Jelgavā un viens Rīgā.
Edgars Silakalns (22.12.1951.) ir lielākais līdzīpašnieks lauksaimniecības uzņēmumos «Agrofirma Jelgava» un «Agrofirma Zelta Druva» (viņam piederošo piecu uzņēmumu kapitāldaļām, pēc Lursoft datiem, atbilst četru kompāniju kapitāls 1,5 miljonu latu apmērā), kā arī viņam ir četri nekustamie īpašumi Jelgavā.
Vilnis Sprukts (04.06.1967.) ir Jelgavas kokmateriālu tirdzniecības uzņēmuma «MCM Timbers» īpašnieks, kam pieder arī nekustamie īpašumi Bauskas, Liepājas un Ventspils rajonā.
Jānis Uzars (03.10.1971.). Ozolnieku bruģēšanas un būvniecības uzņēmuma «Uzars» vienīgais īpašnieks, vadītājs, pēc paša teiktā, arī strādnieks. Tagad gan var runāt par veselu saimi, jo J.Uzaram pieder kapitāldaļas uzņēmumos «Uzars bruģēšana», «Uzars transports», «Uzars serviss», «Uzars celtniecība» un «Iecavkrasti» (Jānim piederošo kapitāldaļu vērtība esot 1,06 miljoni latu). Viņam ir arī vairāk nekā desmit īpašumu Jelgavas rajonā.
«Īsti nesaprotu, kāpēc esmu šai sarakstā,» - bilst Jānis Uzars. - «Man savos aprēķinos tik daudz nesanāk, turklāt apšaubu kritērijus, pēc kuriem veido šādus sarakstus. Jāņem vērā arī kredītsaistības. Manuprāt, miljonārs ir tas, kurš miljonu vai vairāk var kaut uzreiz iztērēt, un es to nevaru. Tad Latvijā tas miljonāru saraksts būtu daudz mazāks un patiesāks. Katrā ziņā nejūtos kā miljonārs. Daru savu darbu un īpaši naudu neskaitu. Jā, jūtos bagāts, jo uzskatu, ka bagāts ir tas, kuram pietiek, nevis tas, kuram ir daudz. Lielāks prieks man ir par sasniegumiem ūdensmotociklu sacensībās. Šogad ir izcīnīts Baltijas čempiona tituls. Arī Igaunijas un Latvijas čempiona tituli būs mani, jo punktu ziņā neesmu vairs noķerams. Vēl gan katrā čempionātā ir pa vienai sacensībai.»
J.Uzars komentē, ka īpaši necieš no nekustamo īpašumu tirgus un būvniecības stagnācijas, jo lielākie darbi jau bijuši izdarīti, un uzņēmējam jau laikus bija aizdomas par drīzu tirgus atdzišanu. «Kustība tirgū ir joprojām, un kāds pērk sev vajadzīgo visu laiku, turklāt mēs esam visai elastīgi cenās, bieži piekāpjamies. Savukārt Iecavkrastos gausu pārdošanu spēs kompensēt izīrēšana. Man šķiet, ka patlaban būs īstais laiks īpašumu pirkšanai, taču apgalvot to izvairos un respektēju to, ka cilvēki turpina nogaidīt,» par savu nozari bilst J.Uzars.
Roberts Vilcāns (31.01.1951.), kā SIA «Zemgales labība» īpašnieks, caur šo SIA joprojām ir lielākais graudu pārstrādes uzņēmuma «Jelgavas dzirnavas» akcionārs (piebilstot gan, ka Lursoft dati nav viennozīmīgi traktējami). Uz viņa vārda reģistrēti arī seši nekustamie īpašumi Mārupē, Engurē, Sidrabenē, Zvārdē un Preiļu rajonā.
Juris Vītols (04.05.1958.) ir gandrīz 99% kapitāldaļu īpašnieks Zemgales būvuzņēmumā «Būvfirma Vītols», kuras zināmāko veikumu skaitā ir Ozolnieku sporta halle un pašvaldības pasūtījumi Tukumā. Pašam J.Vītolam pieder arī divi nekustamie īpašumi - ne tikai Jelgavas rajonā, bet arī dzīvoklis Rīgā, Skārņu ielā.
Armands Zēbergs (14.07.1962.), Jelgavā un Latvijā pazīstamā fotomākslinieka Jura Zēberga brālis, kuram jau 2006. gadā megapelnītāju sarakstā vietu nodrošinājusi plaša profila SIA «Prestižs» (peļņas daļa 1,06 miljoni latu). Kopā ar trīs citās kompānijās piederošajām daļām A.Zēbergam atbilst 1,88 miljonu latu pašu kapitāls. Viņam pieder arī desmit nekustamie īpašumi: deviņi - Jelgavā, viens - Usmas pagastā.
Miljonāru sarakstā ir vairākas personas, kam pieder nekustamais īpašums Jelgavā - Edgars Beitāns, Jānis Dālders, Inese Griba, Valda Krištopane, «Viadas» līdzīpašnieki Alevtīna Moroza un Viktors Škuratovs, Artūrs Mūrnieks, «Agrolats» līdzīpašnieks Jānis Paškausks no «Dobeles dzirnavnieka» «ģimenes», Aina Priedīte, Daila Vīksne-Pizika, bijušais AS «Lode» privatizētājs Edvīns Samulis, «Nordic Partners» (kam pieder «NP Properties» biznesa parki, tostarp «NP Jelgavas Biznesa Parks» agrākā RAF vietā) 11% līdzīpašnieks Daumants Vītols, Didzis Zeidaks un citi.