Naujenes dzelzceļa avārijas rezultātā vidē nonākušo ķīmisko vielu piesārņojums gruntsūdeņos pagaidām nav nonācis, liecina dzeramā ūdens paraugu pārbaudes rezultāti, tomēr Veselības inspekcija aicina apkārtnes iedzīvotājus piesardzības nolūkos pagaidām vēl nelietot seklo aku (grodu aku) ūdeni uzturā, informēja inspekcija.
Dzeramā ūdens paraugos, kas pirmdien ņemti no notikuma vietai tuvumā esošajām individuālajām akām, piesārņojums nav konstatēts, Tomēr Veselības inspekcija aicina avārijas vietai tuvumā dzīvojošos Naujenes pagasta iedzīvotājus piesardzības nolūkos nelietot seklo aku ūdeni uzturā. Aku ūdens saimnieciskām vajadzībām ir lietojams bez ierobežojumiem, kā arī Kraujas ciema centralizētās ūdensapgādes ūdens lietošanai ierobežojumi nepastāv.
Turpmāk SIA "Vides Konsultāciju Birojs" atbilstoši apstiprinātajai Vides izpētes darba programmai novēros iespējamo piesārņojuma izplatīšanos gruntsūdeņos, grunts virszemes ūdens analīzes, kā arī periodiski kontrolēs gaisa kvalitāti. Pārbaudes un analīzes notiks ilgi, cik tas būs nepieciešams. Reizi divās nedēļā tiks pārbaudīta arī ūdens kvalitāte tuvējās individuālajās akās un Kraujas ciema centralizētās ūdens apgādes sistēmas urbumā.
Ja avārijas teritorijas apkārtnes iedzīvotājiem rodas šaubas par individuālo dzeramā ūdens avotu kvalitāti, konstatējot ūdens smaržas un garšas izmaiņas, inspekcija lūdz zvanīt uz tās Latgales reģiona Kontroles pārvaldes nodaļu pa tālruni 26641151.
Jau ziņots, Daugavpils novada Naujenes pagastā naktī uz 9.janvāri avarēja un apgāzās kravas vilciens ar 16 cisternām, bet no piecām cisternām notika noplūde. Vilciena avārijas rezultātā vidē noplūda ap 150 tonnām bīstamo vielu un tika bojāti aptuveni 250 metri sliežu ceļa.
Apgāžoties vairākiem vilcienu vagoniem, vidē nonāca tehniskais šķīdinātājs un eļļas. Avotiņš iepriekš sacīja, ka vidē nonākušās eļļas nav tik bīstamas, jo tās ir vieglāk savācamas. Ievērojot to, ka augsne ir mitra un arī gruntsūdeņu līmenis ir augsts, no vilcienu vagoniem izlijušās eļļas tik ātri neiesūksies zemē un tās varēs veiksmīgi savākt, taču grūtāk būšot ar tehniskajiem šķīdinātājiem, kas ir ātri iztvaikojoša viela.