Līgatnē svin lācenes Ilzītes 10 gadu jubileju - 11
Foto: DELFI
Televīzijā, iespējams, redzētie kadri, kā Āfrikas savannā mednieki iemidzina lauvu un aizved uz kādu Eiropas zoodārzu, ir tikai filma, dzīvē tas nemaz neesot tik vienkārši, komentē dzīvnieku pārzinātāji, sakot – lēmums nošaut Latvijas slavenāko lāceni Madi bijis pareizs. Taču dzīvnieku draugi norāda arī uz cilvēku atbildību notikušajā, kārtējo reizi atgādinot, ka par pieradinātajiem jārūpējas.

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāve Laura Līdaka, jautāta, vai lēmums nošaut no Līgatnes dabas takām izmukušo lāceni ir bijis pareizs, portālam "Delfi" atbildēja: "Mēs uzticamies šim lēmumam." Cilvēki, kuri pieņēma lēmumu lāci tomēr nošaut, "ir tik pat lieli dzīvnieku draugi" kā pārējā sabiedrības daļa, kura sēro par Mades aiziešanu uz citiem medību laukiem, uzsver Līdaka. Tomēr, speciāliste norāda, ka lācis ir neprognozējams dzīvnieks, viņš ir grāvējs, kurš izmantos iespēju izpostīt to, kas ir viņam ceļā, tāpēc, šajā gadījumā, kad situācija bija kļuvusi nekontrolējama un citas iespējas bija izsmeltas, atlika tikai viens solis. 

Nereti, skatoties raidījumus par savvaļas dzīvniekiem, redzēts, kā dzīvnieku ķērāji iemidzina plēsīgu lauvu, taču Līdaka norāda, ka tas tikai televīzijā izskatās vienkārši. Lai dzīvniekam iešautu miega zāles, tam ir jāpieiet tuvu klāt, ir arī jāzina lāča svars, lai aprēķinātu nepieciešamo zāļu devu. Līdaka norāda, ka nereti miegazāles neiedarbojas. "Un ko tad? Tad vienalga dzīvnieks ir jānošauj."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!