Ko Latvijas studentiem nozīmē 'Brexit'
Foto: Publicitātes foto
13. oktobrī Rīgā, "Radisson Blu Hotel Latvija" konferenču centrā notiks ārzemju izglītības izstāde "Days of International Education", kurā piedalīsies pārstāvji no daudzām Lielbritānijas mācību iestādēm. Šodien jautājums par "Brexit" joprojām ir viens no populārākajiem, kad runa ir par izglītības iegūšanu Lielbritānijā.

Pēdējā gada laikā izstādes organizatori "Baltic Council for International Education" piedalījās daudzās starptautiskās izglītības konferencēs, izstādēs, semināros un diskusijās, un praktiski visur tika apspriests jautājums par "Brexit" un tā ietekmi uz Eiropas Savienības studentiem.

Galvenais šī brīža secinājums – Lielbritānijas skolas un universitātes joprojām gaida studentus no Latvijas. Universitāšu rektori un dekāni, skolu direktori un pasniedzēji, un pat Izglītības ministrijas amatpersonas turpināja uzsvērt, ka izglītībai nav nacionalitātes un robežu, un nekādi politiskie lēmumi neliks britu skolām un universitātēm aizvērt savas durvis Eiropas Savienības studentiem. Starptautiskums ir viena no galvenajām britu izglītības īpašībām. Studenti un absolventi, ar kuriem tik ļoti lepojas britu augstākās izglītības iestādes, nāk no simtiem dažādu pasaules valstu, un Lielbritānija nekādā gadījumā nevēlas zaudēt savu labākās izglītības pakalpojumu sniedzējas statusu. 30 pasaules līderu dažādos laikos ir mācījušies Oksfordas universitātē, un starp London School of Economics absolventiem ir 18 Nobela prēmiju laureātu, 34 dažādu valstu prezidentu un premjerministru. Tādu piemēru ir ļoti daudz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!