"Nekādu interviju nebūs," telefona klausulē nosaka Alfrēds Rubiks, kuru 2009. gadā no partijas "Saskaņas centrs" ievēlēja Eiropas Parlamentā (EP). Atteikums piedalīties "Delfi" rīkotā aptaujā saņemts arī no Alda Kušķa, kuru EP ievēlēja no partijas "Jaunais laiks" pirmajā gadā, kad Latvija kļuva par daļu no Eiropas Savienības (ES). 2024. gada 1. maijā aprit 20 gadi kopš Latvijas iestāšanās ES. Kas ir zīmīgākais Latvijas pārstāvēto deputātu paveiktais parlamentā, kas ir ES lielākie trūkumi un kad Ukraina varētu pievienoties šai savienībai – uz šiem jautājumiem atbildēja kādreizējie Latviju pārstāvošie EP deputāti un komisārs, kas šobrīd politisko darbību nolikuši malā.
Kas Jums ir Eiropas Savienība?
Iveta Grigule: Dzīves vieta.
Rihards Pīks: Izdevīgumā balstītas kaimiņattiecības.
Andris Piebalgs: Pasaulē veiksmīgākais nacionālo valstu sadarbības modelis. Veicina ekonomisko izaugsmi un labklājību, stiprina brīvību, drošību un cilvēktiesības.
Aleksandrs Mirskis: Aunu bars, kurus "cērp" Vācija un Francija.
Guntars Krasts: ES, kaut arī bieži iekšēji pretrunīga, man tomēr ir saprotamākā, prognozējamākā Eiropas daļa. Tās politiskais un ekonomiskais centrs lielā mērā ir Latvijas ekonomiskās attīstības garants.
Vai Eiropas Savienībai lemts ilgs mūžs (ja ne, tad cik atlicis)?
Iveta Grigule: Ja nemainīsies ES vadības stils un politika – nedomāju, ka ilgs.
Rihards Pīks: Globalizācija veicina apvienošanos. ES pastāvēs ilgi.
Andris Piebalgs: Jā, jo tā ir pierādījusi savu nepieciešamību. Tas nenozīmē ka šajā sadarbības modelī nav nepieciešamas izmaiņas.
Aleksandrs Mirskis: Auni vienmēr būs kopā, jo no bailēm turas kopā.
Guntars Krasts: Es pašreiz neredzu iemeslus, kuru iespaidā
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv