Traģēdija, kas vienoja – šādi varētu rezumēt to cilvēku, kas informē sabiedrību, atmiņas par 2013. gada 21. novembrī notikušo Zolitūdes traģēdiju, kad, iegrūstot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. "Delfi" sarunājās ar aģentūras LETA fotogrāfu Ediju Pālenu, LTV producenti Spakovsku, kura tolaik strādāja Latvijas Radio, un Sigitu Pildavu, kura tolaik Valsts policijā (VP) bija atbildīga par sabiedrības informēšanu.
Sākumā nebija skaidrības
To, ka notikusi kāda traģēdija, fotogrāfs Edijs Pālēns uzzinājis, jo kāds draugs piezvanījis un vaicājis, kamdēļ Zolitūdes virzienā traucās neskaitāmi daudz operatīvo transporta līdzekļu. Lai gan Edijam tā bija brīvdiena, viņš zvanīja kolēģiem birojā, taču tobrīd vēl neviens nezināja, kas atgadījies. Vien pēc īsa brīža sāka parādīties pirmā informācija, ka Zolitūdē iebrucis lielveikala jumts.
Arī Spakovskai sākumā bija grūti novērtēt notikuma nopietnību, kamēr informācijas bija tik maz, bet princips "stundu stāvu domādama" tik operatīvā medijā kā radio nestrādā.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv