Ir 2024. gads, un pasaule ir vientuļa. Tā uzskata tehnoloģiju izstrādātājs Avi Šifmans. Viņa paša dzīvē reiz pienācis posms, kad viņš sajutis vajadzību pēc īsta drauga. Ko viņš darīja? To arī radīja! Nu tas karājas viņa kaklā kā piekariņš. Lai būtu skaidrs, šis "draugs" ir mākslīgā intelekta valkājams izstrādājums. Tas it kā ir "draugs", bet patiesībā – AI (artificial intelligence) tērzēšanas robots. Tam vienmēr ir savs viedoklis par apkārt notiekošo, ko tas paziņo, izmantojot īsziņas. Un nu arī citi var iegādāties savu personalizēto "draugu". Bet vai mums to vajag?
Kā jau minējām, Šifmanim pašam bija vajadzīgs draugs. Tehnoloģiju izstrādātājs viens pats ceļoja pa Japānu un juta izolāciju. Viņš ieguva slavu, kad 17 gadu vecumā izveidoja populāru Covid-19 saslimstības izsekošanas vietni, un pēdējos dažus gadus bija pavadījis, pārejot no viena veiksmīga projekta uz nākamo. Atrodoties Japānā, viņš bija izstrādājis "Tab" (sākotnēji tā to nodēvēja!) – jauna veida valkājamu tehnoloģiju ierīci, kas izmanto mākslīgo intelektu, lai personiski sarunātos ar tā lietotājiem.
Protams, Šifmans nav pirmais, kurš mēģina izveidot ar AI darbinātu kompanjonu. Patiesībā tiek lēsts, ka virtuālie draugi ir mūsdienu pasaules plaukstošais bizness. Un "Friend" nav pat pirmais uzņēmums, kas AI pavadoni ievieto fiziskā "ķermenī", ko lietotāji var valkāt un nēsāt sev līdzi. Vairākas ierīces, piemēram, "Humane Inc's Ai Pin" un "Rabbit Inc's r1" tika izlaistas 2024. gadā, taču atsauksmes par tām bijušas visai nežēlīgas, nosaucot tās par "bezvērtīgām", "nepabeigtām" un "nelietderīgām".
Vai tiešām mēs esam tik vientuļi?
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv