*Reklāmraksti 2017 - 11516
Foto: Publicitātes foto
Viena no diagnostiskās radioloģijas izmeklēšanas metodēm ir ultrasonogrāfija (USG). Par tās priekšrocībām, pielietojumu un pieejamību sīkāk stāsta Ivo Ivaskis, Veselības centru apvienības Radioloģijas dienesta vadītājs.

Ultrasonogrāfija ir īpaša ar to, ka attēla iegūšanai izmanto ultraskaņu. Tie ir augstas frekvences skaņas viļņi, kas cilvēka ausij nav uztverami, un ar to palīdzību tiek iegūts attēls. Ultrasonogrāfijā izmanto detektorus jeb zondes, kas izstaro ultraskaņu, un, pieliekot zondi pie izmeklējamās ķermeņa daļas, ultraskaņa atstarojas no dažādām struktūrām, kas atrodas attiecīgajā ķermeņa daļā. Zonde ultraskaņu gan izstaro, gan uztver, un, fiksējot skaņas atstarošanās laiku no dažādiem dziļumiem un dažādiem audiem, dators veido attēlu.

Ultrasonogrāfija ir plašāk pieejama un arīdzan lētāka nekā citas izmeklēšanas metodes, ko izmanto radioloģijā; ultrasonogrāfijas izmeklējumam nav obligāts ārsta nosūtījums, un pacients izmeklēšanu ar ultrasonogrāfu var izvēlēties arī profilaktiskos nolūkos pats pēc saviem ieskatiem, tomēr būtu ļoti vēlams, lai pacienti uz izmeklējumu līdzi paņemtu savu iepriekšējo izmeklējumu rezultātus, ja tādi ir.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!