*Reklāmraksti 2017 - 11747
Foto: Publicitātes foto
Cilvēka mūžs mūsdienās ir krietni garāks, nekā pirms simt un divsimt gadiem, taču vēlme nenovecot un dzīvot ilgi kļuvusi tikai spēcīgāka. Medicīna spēj daudz, tomēr, lai apmierinātu šā gadsimta cilvēku vajadzības, tai jāmaina fokuss, novēršot vai maksimāli aizkavējot saslimšanu. Kā? Ar personificētu pieeju – izvērtējot riskus un veselību pastāvīgi uzraugot – teic ārste Inga Orleāne, VCA AURA PREMIUM dienas stacionāra vadītāja.

Tas patiešām notiek – cilvēki dzīvo ilgāk, turklāt, apskatot šo visas pasaules tendenci laika posmā no 1970. līdz 2025. gadam, vecuma grupā virs 60 gadiem sagaidāms pieaugums par 694 miljoniem cilvēku jeb 223 procentiem. Tas nozīmē, ka drīz vien lielākā sabiedrības daļa būs cilvēki vecumā virs četrdesmit.

Pašlaik tiek radītas un popularizētas dažādas veselību vecinošas programmas, piemēram, veselīgai novecošanai; ir mēģinājumi vecāko paaudzi aktivizēt, socializēt, taču no medicīnas skatpunkta tas nav risinājums. Labu risinājumu, iespējams, varētu rast, paraugoties uz medicīnu citādi, nekā tas darīts līdz šim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!