Pēc trīs dienu darba Saeima 6. decembrī galīgajā lasījumā pieņēma nākamā gada valsts budžetu un vidēja termiņa budžeta ietvaru. Kā ierasts, opozīcijas deputāti aktīvi kritizēja koalīcijas partiju darbu, tomēr jau kādu laiku virmo baumas, ka arī koalīcijas partiju starpā valda nesaskaņas un valdība nav izjukusi tikai tāpēc, lai neapdraudētu nākamā gada budžeta pieņemšanu. Ko var secināt par partiju attiecībām pēc budžeta pieņemšanas gaitas, kas liecina par valdības partiju attiecību sašķobīšanos un vai gaidāma koalīcijas izjukšana, žurnālists Andris Auzāns runā ar "Delfi" Nacionālo ziņu nodaļas žurnālistu Raivi Spalvēnu un Latvijas Televīzijas raidījuma "Kas notiek Latvijā?" redaktori Madaru Fridrihsoni.
Jau vēstīts, ka drīz vien pēc budžeta apstiprināšanas Saeimā bijušais Ministru prezidents un Saeimas deputāts Krišjānis Kariņš (JV) paziņoja, ka nolēmis atkāpties no partijas "Vienotība" valdes, jo vairs neatbalstot šīs partijas īstenoto politiku.
Par šo savu lēmumu Kariņš informēja sociālajā tīklā "X", paužot viedokli, ka "ir smaga kļūda samazināt nākotnes pensiju iemaksas un nopietni celt nodokli kapitāla krājējiem", tādējādi parādot, ka nepiekrīt paša partijas virzītajam nākamā gada budžetam.
Tomēr portāla "Delfi" rīcībā esošā informācija liecina, ka vismaz pagaidām Kariņš nav iesniedzis "Vienotībā" iesniegumu par izstāšanos no partijas.
Savukārt "Delfi TV" raidījumā "Kāpēc", 3. decembrī, dienu pirms Saeima sāka izskatīt nākamā gada budžetu, Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars pašreizējo situāciju valdībā nodēvēja par "politisko ķīlnieku krīzi", jo koalīcija saprotot: "Tā kā līdz šim strādāt nevar, bet ir iestājusies pata situācija, jo nograut esošo arī nevar."
Partijas "Progresīvie" Sarimas frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs šai kritikai raidījumā iebilda ar retorisku jautājumu: "Vai kāds var norādīt uz kādu no lēmumiem, kur koalīcijas partijas Saeimā nav spējušas vienoties?" Viņš nenoliedza, ka atsevišķos jautājumos domstarpības pastāv, bet vērtēja, ka tas ir normāli: "Mēs neesam visi vienā partijā."
Taču premjeres Evikas Siliņas (JV) repliku parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē, ka viņas birojs vairāk iesaistīts "Rail Baltica" projektu problēmu risināšanā nekā pati Satiksmes ministrija, kuru vada Kaspars Briškens no partijas "Progresīvie", Šuvajevs raksturoja kā normālu valdības darbu – virsrakstā ielikts tikai viens teikums no sēdes, kas ilga vairāk nekā divas stundas, turklāt "Progresīvie" jau ilgstoši esot uzstājuši, ka šajā projektā nepieciešama premjera līmeņa iesaiste.
Jāatzīmē, ka jau iepriekš izskanējis, ka tieši "Rail Baltica" projekts varētu būt tas, kas iedzinis pēdējo ķīli koalīcijas attiecībās.
Raidījuma "Spried ar Delfi" jaunākās epizodes ir pieejamas Apple un Spotify podkāstos!