Dzīvojam ilūzijā, ka spējam glābt pasauli: globālā temperatūra turpina pieaugt
Foto: LU fotoarhīvs

Ar devīzi "Vēl jaudīgāks!" 10. maijā notiks jau trešais AS "Sadales tīkls" rīkotais energoapgādes inovāciju forums "AC/DC Tech", kura programmā šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta datiem un inovācijām, kā arī klimatneitralitātes mērķiem un ģeopolitikai, par ko plašāk stāstīs LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asociētais profesors, Dr. ģeol. Kristaps Lamsters.

Kā uzsver Lamsters, pēdējās divās desmitgadēs norisinās ļoti straujas klimata un vides pārmaiņas, kas tiešā vai netiešā veidā ietekmē it visus planētas nostūrus: "Ja palūkojamies uz datiem, tie ir ļoti satraucoši. Piemēram, globālā temperatūra. Ja salīdzinām mūsdienas pret 1950.–1980. gada periodu, tad tā ir cēlusies vairāk nekā par vienu grādu pēc Celsija. Visvairāk tas ir jūtams polārajos reģionos un īpaši Arktikā. Atsevišķās vietās, kuras es pats esmu apmeklējis, piemēram, Svalbārā, temperatūra ir kāpusi jau par četriem grādiem. Tam, protams, ir dramatiska ietekme uz vidi."

Nozīmīgākais riska faktors ir ogļskābās gāzes un citu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu (SEG) emisijas, kas arvien turpina pieaugt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!