Kas ir mūžizglītība un kāpēc nepieciešams mācīties visu mūžu?
Foto: Publicitātes foto

Kad cilvēki dzird pieminam vārdu mūžizglītība, daudzi ar to saprot iešanu uz skolu vai augstskolu, lekciju klausīšanos un sekmīgā noslēgumā jauna izglītības dokumenta iegūšanu. Taču patiesībā tas nebūs īsti precīzi. Lai aktualizētu un skaidrotu mūžizglītības ideju, un nepieciešamību pastāvīgi papildināt savas esošās zināšanas un apgūt jaunas, Ekonomikas ministrija uzsāk sabiedrības informēšanas kampaņu “Esi konkurētspējīgs! Uzdrošinies mācīties mūža garumā!” Tās ietvaros līdz septembra vidum ir paredzētas vairākas informatīvi skaidrojošās aktivitātes par mūžizglītības nozīmi, ieguvumiem un iespējām atsākt mācīties vai mainīt profesiju.

"Mūžizglītība ne vienmēr nozīmē jaunas profesijas iegūšanu. Tā ir jaunu prasmju vai jaunu iemaņu iegūšana, kas ir būtiski nepieciešamas, lai ikviens no mums varētu saglabāt savu spēju tapt nodarbinātam ne tikai šodien, bet arī nākotnē. Manuprāt, mūžizglītība notiek arī ikdienā katram no mums, katru dienu ejot uz darbu, un varbūt pat tikai iemācoties darīt kaut ko jaunu vai savādāku savā ierastajā darbā," norāda stratēģiskās personāla un komunikāciju konsultāciju kompānijas ERDA grupa partnere Pārsla Baško.

Mūsdienās pastāvīga mācīšanās un zināšanu papildināšana kļuvusi par dabisku ikdienas dzīves sastāvdaļu. "Būtībā – pastāvīga mācīšanās un nemitīga jaunu zināšanu un prasmju apgūšana ir svarīga katram cilvēkam. Ir visu laiku jārod iespējas mācīties, apgūt ko jaunu, lai uzturētu labā formā savu prātu un profesionalitāti," uzsver profesors, kādreizējais Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, piebilstot, ka viņš pats joprojām meklē un izmanto ikvienu iespēju, lai pastāvīgi papildinātu savas zināšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!