Ikvienas valsts ekonomikas konkurētspēju lielā mērā ietekmē vietējā cilvēkkapitāla kvalitāte, tādēļ svarīgi ir ieguldīt iedzīvotāju zināšanu un prasmju attīstībā, kā arī sekmēt nepārtrauktas izglītošanās kultūras veidošanos sabiedrībā. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs norāda, ka, apzinoties izaicinājumus digitālo prasmju jomā, Latvijas Atveseļošanas fonda plāna ietvaros paredzēts ievērojams atbalsts Latvijas iedzīvotāju digitālo prasmju apmācībai visos līmeņos, sākot no bērniem un beidzot ar pieaugušajiem un senioriem, attīstot gan pamatprasmes, gan darbam nepieciešamo prasmju apguvi, gan digitālo prasmju attīstību uzņēmējdarbībā, tādējādi veicinot digitālo pakalpojumu sniegšanu.
Tostarp arī Ekonomikas ministrijas (EM) pasākumi apmācību jomā, kas ir fokusēti uz nodarbināto digitālo prasmju apmācībām ar mērķi veicināt digitālo tehnoloģiju integrāciju uzņēmumos. Apmācības uzņēmumu darbiniekiem tiks nodrošinātas un veidotas, balstoties uz uzņēmuma novērtējumu un identificētajām vajadzībām gan pamata, gan vidēja, gan augsta līmeņa digitālo pārvaldības prasmju celšanai. No Latvijas Atveseļošanas fonda plāna kopējām izmaksām, kas ir 1,82 miljardi eiro, 20% plānots ieguldīt sabiedrības un uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā.
Labi izglītots darbaspēks ar atbilstošām prasmēm ir priekšnoteikums, lai virzītos uz zināšanās balstītu ekonomikas modeli, kurā noteicošā loma ir nozaru produktivitātei un tehnoloģijām. Tādēļ būtiski ir nodrošināt augošās nozares un uzņēmumus ar atbilstoši kvalificētiem speciālistiem, un vienlaikus motivēt pašus darbiniekus iziet no zemu algu uzņēmumiem/nozarēm uz augstāku ienākumu darba vietām. Lai tas notiktu, būtiska loma ir valsts īstenotiem efektīviem atbalsta instrumentiem – cilvēku pārkvalifikācijai, kā arī atbalsta sniegšanai eksportējošiem uzņēmumiem ar izaugsmes potenciālu, uzsver ekonomikas ministrs, piebilstot, ka tieši tādēļ EM organizē skaidrojošu kampaņu par mūžizglītības nozīmi.