Lai gan lielākā daļa smēķētāju zina un piekrīt, ka izsmēķi ir atkritumi, kas rada vides piesārņojumu, tikai piektdaļai (21%) rūp, kur tiek izmesti izsmēķi, liecina "Latvijas Zaļā punkta" veiktā aptauja*. Lai pievērstu uzmanību sabiedrības paradumiem izsmēķus izmest tam nepiemērotās vietās, tostarp vidē, un veicinātu izpratni par šādas rīcības seku bīstamību, "Latvijas Zaļais punkts" uzsāk kampaņu "Izsmēķis – mīna ar laika degli". Kampaņas ietvaros vairākās vietās Latvijā tiks izvietots ceļojošs vides objekts "Cīgmīnas", mudinot sabiedrību aizdomāties par nomesta izsmēķa ietekmi uz apkārtējo vidi.
Saskaņā ar aptaujas datiem 85% smēķētāju Latvijā piekrīt, ka izsmēķi ir atkritumi, kas rada vides piesārņojumu, tomēr 56% atzīst, ka viņiem nerūp, kur izsmēķi tiek izmesti, un vēl 23% aptaujāto nav īsti skaidra viedokļa šajā jautājumā.
Taisnība ir tiem smēķētājiem, kuri apzinās izsmēķu kaitīgo ietekmi uz vidi: cigarešu izsmēķi izplata toksiskas ķīmiskas vielas, piemēram, svinu un žurku indēšanā izmantojamo arsēnu, tie piesārņo ūdeni, var saindēt zivis un dzīvniekus. Parasts cigaretes filtrs par 98% sastāv no plastmasas šķiedrām – celulozes acetāta, kas nav bioloģiski noārdāms. Tāpēc dabiskā ceļā cigaretes nesadalās. Tās gan ietekmē lietus un saules iedarbība, taču tiek lēsts, ka pat divus gadus zemē nogulējis izsmēķis sadalās tikai par 38%.