Foto: Publicitātes foto
Valsts un privātā sektora uzņēmumu digitalizācija, iedzīvotāju digitālās prasmes, prasmīga digitālo tehnoloģiju pārvaldība un infrastruktūras nozīme aizsardzības kontekstā ir tikai dažas no tēmām, kas tiks skartas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) ikgadējā konferencē, kas norisināsies 7. decembrī un būs skatāma tiešsaistē arī "Delfi". Arī šogad konferencē uzstāsies iedvesmojoši un spoži Latvijas IKT jomas uzņēmēji, politikas veidotāji un sabiedriskie aktīvisti, kopīgiem spēkiem formulējot Latvijas turpmāku attīstību Eiropas Digitālā kompasa ietvaros un veicinot tehnoloģiju efektīvu izmantošanu nākotnes izaicinājumu kontekstā.

LIKTA konferencē "Digital Essentials 2023" eksperti diskutēs par svarīgākajiem izaicinājumiem nākamajā gadā: kā digitalizācija var palīdzēt kļūt konkurētspējīgākiem, efektivizēt procesus un izmaksas, ietaupīt resursus un laiku. Tiks runāts par nepieciešamajām prasmēm un infrastruktūru, uzņēmējdarbības un pārvaldes digitālo transformāciju, īpaši akcentējot drošības aspektus. Latvijas ekonomikas attīstībai Eiropas Savienības aktuālajā finanšu plānošanas periodā ir pieejamas investīcijas vairāk nekā 10 miljardu eiro apmērā, no tiem 600 miljoni eiro tiks novirzīti investīcijām digitālajā jomā. Tieši tāpēc nozarei ir būtiski, ka šie līdzekļi tiek pārdomāti ieguldīti valsts ekonomikas attīstībā, veicinot cilvēkprasmju kāpumu, uzņēmējdarbības izaugsmi, valsts pārvaldes digitalizāciju un infrastruktūras pilnveidošanu.

"Digitālā transformācija ir būtisks process uzņēmējdarbības un valsts ekonomikas attīstības veicināšanā. Lai to realizētu pārdomāti, ir svarīgi gūt izpratni par digitalizācijas mērķiem un to sasniegšanai veicamajiem soļiem. Ir nepieciešams sekmēt iedzīvotāju digitālo pratību, lai spēcinātu viņu konkurētspēju darba tirgū un palīdzētu attīstīties viņu pārstāvētajām organizācijām. Ar izaicinājumiem nākas saskarties uzņēmējiem, kuriem ne tikai jāprot prasmīgi izmantot pieejamās tehnoloģijas biznesa attīstībai, bet arī jāsastopas ar kibertelpas apdraudējumiem. Publiskajā sektorā digitalizācija nāk vienlaikus ar nepieciešamību ikdienas darbu organizēt arvien pārdomātāk un lietotājiem draudzīgāk. Un, visbeidzot – lai arī infrastruktūras jomā paveikts ir daudz, ir nepieciešams to turpināt attīstīt, lai mazinātu digitālo plaisu reģionos un neveidotu potenciālus apdraudējumus nākotnē. LIKTA konference ir lieliska iespēja dažādu nozaru profesionāļiem kopīgi identificēt veicamos darbus, tā paātrinot vispārējo digitālo transformāciju un spēcinot ekonomisko izaugsmi," teic LIKTA prezidente, profesore Signe Bāliņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!