Foto: "Shutterstock"
Un gluži tas pats attiecas arī uz iešanu dabā gada aukstajā un sniegotajā sezonā. Jo ne velti saka, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, bet gan ir nepiemērots apģērbs. No aukstuma nudien nav jābaidās – ziemas spirdzinošais gaiss ir tikpat veselīgs un vajadzīgs kā vasaras saulītes siltums, turklāt arī ziemā pastaigas vidū iespējams sarīkot mini pikniku, apbalvojot sevi ar siltu tēju un spēcinošu našķi, par ko īpaši priecāsies mazākie pārgājiena dalībnieki.
Jā, ziemas pārgājieni prasa nedaudz rūpīgāku sagatavošanos un plānošanu, jo sevišķi, ja gājiens paredzēts ar vairākiem dažāda vecuma bērniem, bet tas nekādā gadījumā nav šķērslis saturīgai un aizraujošai kopīga laika pavadīšanai ārpus mājas.
gatavojoties ziemas pārgājienam
Foto: "Shutterstock"
Saulrieta taka Saulkrastos
3,6 km garā taka no Baltās kāpas līdz Pēterupei ir ne tikai laba vieta, kur vērot rietošo sauli, bet arī izstaigāties un saelpoties jūras spirdzinošo gaisu. Takas sākumā un beigās ir koka laipas un marķējums, bet vidū staigāšana notiek pa kāpu mežu, kur ik pa brīdim ir ierīkoti gan soliņi, gan dažādi apskates objekti, kas īpaši priecēs bērnus. Tur sastopams ezis, kas sagaida Baltās kāpas viesus, ežu mamma, kura pieskata savus bērnus, kā arī uz soliņa piesēdis zaķis, bet pavisam nesen uzstādīts vides objekts "Saulrieta vērotājs", kur iemūžināt savu pastaigu skaistās fotogrāfijās.
Ķemeru kūrorta parka takas
Ķemeru kūrorts ir ērti un ātri sasniedzama pastaigu vieta Pierīgā, kas piedāvā vairākus maršrutus. Populārākā ir Melnalkšņu dumbrāja taka, kas sākas pie informācijas centra “Meža māja” – tur arī pieejama autostāvvieta. 600 m garo taku veido koka laipas, no kurām paveras skats uz melnalkšņu dumbrāju Vēršupītes krastos – pārmitru platlapju mežu. Šī taka izveidota uz vēsturiskajiem Ķemeru kūrorta parka celiņiem, tāpēc no tās var nokļūt līdz sēravota paviljonam “Ķirzaciņa”, pievienojot pastaigā vēl 800 m. Turpat netālu var apskatīt arī atjaunoto ūdenstorni un restaurēto Mīlestības saliņu ar paviljonu-rotondu, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.
Cecīļu dabas taka
Cecīļu dabas taka atrodas Amatas novada Ieriķos pie “Lejas Cecīļu” mājām – aptuveni kilometra attālumā no kafejnīcas, degvielas uzpildes stacijas un Tūrisma informācijas centra. 1,4 km garā taka ir marķēta, turklāt to var apmeklēt arī pēc tumsas iestāšanās, jo tā tiek izgaismota. Šajā maršrutā var iepazīt neskartu dabas ainavu – Dančupītes kanjonu, mazmazītiņu ūdenskritumu, 10 m augsto Cecīļu iezi, ko var redzēt no Kumadas upes labā krasta, Cecīļu priedi, kas atzīta par dižkoku, iespaidīgu akmeni, kas atrodas Kumadas satekā ar Amatu u.c. objektus.
Pokaiņu mežs
13 kilometru attālumā no Dobeles atrodas teiksmainais Pokaiņu mežs, kas tiek uzskatīta par senu svētvietu. Tur izveidotas vairākas pastaigu takas 15 km garumā, kurās atrodas dažādi ar latviskiem enerģijas simboliem rotāti objekti, Naudas kalni un Ogānu pilskalns, kā arī labiekārtotas atpūtas vietas ar ugunskura kurināšanas iespējām. Ziemā šī vieta ir īpaši piemērota arī izbraucieniem ar slēpēm, ragaviņām un citiem ziemas prieku baudīšanas atribūtiem. Turpat blakus autostāvvieta un Tūrisma informācijas centrs.
LVM dabas parks Tērvetē
Tērvetes dabas parka takas aizved atpakaļ bērnībā un piedāvā aci pret aci sastapt Annas Brigaderes pasaku lugu tēlus kā Lutausi, Sprīdīti un Anneli ar draudzenēm. 1200 ha lielajā teritorijā var izstaigāties uz nebēdu – tur atrodas Pasaku mežs, kas ir Meža Ķēniņa pārvaldībā, rūķīšu pilsēta Čiekure, kuras mazos koka namiņus mīļuprāt izložņās mazākie pārgājiena dalībnieki, Raganas sils ar Raganas, Vilkača, Vella un Sumpurņa midzeņiem un vēl daudz kas cits. Arī šis parks ir lieliski piemērots slēpēm un ragaviņām, tā kā diena noteikti būs aktīva un emocijām bagāta.