Savu rasola meistardarbu vari iesūtīt līdz 1. decembrim, bet neatstāj uz pēdējo brīdi – iesūtītās receptes publicēsim, lai ikviens varētu iedvesmoties jauniem garšu eksperimentiem.
Vienīgais striktais nosacījums, ka gurķiem tajā jābūt divu veidu – svaigiem un marinētiem. Pārējais viss ir klasika – novārīti kartupeļi, burkāni un olas, klāt vēl doktordesa un konservēti zaļie zirnīši. Ja rasolu ēd bērni, svaigu sīpolu parasti kopējā bļodā neliekam, bet novietojam atsevišķā trauciņā, lai katrs ēdājs savu šķīvi ar sīvo produktu var nogarnēt pats. Cik daudz kuru sastāvdaļu likt? Kalkulējam pēc acumēra, lai katrs produkts milzu rasola bļodā ir vienādā attiecībā. Un visu smalki sakapā kubiņos, nekādas rīvēšanas!
Noslēdzošā rasola gatavošanā ir mērcīte – 1:1 majonēze ar skābo krējumu un klāt vēl kāda maza tējkarote asu sinepju. Visu rūpīgi apmaisa un ļauj pāris stundas ievilkties, lai rasols smeķīgāks!
Vārīti kartupeļi smalki griezti, kā arī burkāni un svaigs gurķis. Cik kartupeļu, tik pēdējais. Obligāti doktordesa, citas neder. Slepenās sastāvdaļas – konservēta kukurūza zaļo zirnīšu vietā, zaļumu vietā pētersīļa lapas smalki, smalki kapātas, sāls vietā – vārīts un atdzesēts cūkas gaļas buljons (tur pievienota sāls), citronpipari un vismaz 3 stundas ledusskapī savilkties. Izņem ārā, standarta dekors jeb kas palika pāri pa virsu, labu apetīti.
Rasolu taisu jau no bērnības, dzīvojam laukos, liela saimniecība. Mammai bijām 5 bērni. Es gatavot sāku mācīties jau 7 gadu vecumā. Mamma rasolā lika klāt kūpinātas šprotes. Liek kartupeļus, burkānus, zaļos zirnīšus, desu, marinētus gurķus, olas, svaigo gurķi. Majonēze, krējums un sāls, pipars, dilles. Šprotes sajauc kopā ar majonēzi (rasola majonēzi) un liek klāt visām sastāvdaļām. Ļoti interesants un garšīgs sanāk šis rasols.
Vispirms ar visu mizu novāra kartupeļus un burkānus, šajā rasolā pieliku arī violetos burkānus, jo tādi vienkārši bija aizķērušies ledusskapī – no tā arī tāda mazliet rozīga rasola nokrāsa.
Paralēli vismaz pusotru stundu vāra cūkas mēli, neaizmirstot buljonam pielikt kādu lauru lapu, melnos un smaržīgos piparus. Kad visa novārīšana pabeigta, nomizo kartupeļus un burkānus, sagriež mazos kubiņos. Mēlei novelk "miziņu" un sagriež arī to. Visu liek bļodā un papildina ar pārējām sastāvdaļām – konservētiem zirnīšiem, vārītu olu.
Gurķus liku gan marinētus, gan sālītus. Aizdaram pāris karotes skābā krējuma (20%, jo svētki taču!), majonēze, dāsna sinepju karote un joka pēc arī tuč tuč asās sriračas mērces.
Samaisa un ēd trīs dienas no vietas!
150 gr vārīti burkāni
5 vārītas olas
5 marinēti gurķi
200 gr doktordesa
200 gr konservēti zaļie zirnīši
1/2 tējkarote melnie pipari
1/2 tējkarote sinepes ar medu
Šķipsna cukurs ( tas piedod rasolam īpaši labu garšu)
Sāls
200 gr provansas majonēze
Visas sastāvdaļas sagriež gabaliņos un samaisa ar garšvielām un majonēzi. Liek ledusskapī uz pāris stundām savilkties.
Desu nomainīt uz vārītu vistas fileju, un rasols sanāks pats labākais :)
Manā rasolā galvenais ir vārīta liesa gaļa, kartupeļi,z irnīši, mazliet skābs ābols, marinēti gurķi, ola majonēze, krējums, sinepes, pipariņš un "Anniņas" garšvielas. Protams, milzīga nozīme ir dekorācijai.
3 cieti novārītas olas
1 burkāns
vārīti zaļie zirnīši
3 marinēti gurķi
Sīpols
Visu sagriež mazos gabaliņos un sajauc ar "Hellmann's" majonēzi. Rasols ir vienkāršs un lieliski sader ar citām uzkodām.
Izcila garšu buķete! Svētki nav iedomājami bez šī gardā rasola.
Pagatavošana: Vistas girosu sagriež kubiņos, riekstus izlupina, vīnogas sagriež uz pusēm, sasmalcina Ķīnas kāpostu, visu sajauc ar nedaudz majonēzes. WOW! Lai labi garšo!