Ģeotermālie geizeri
Ja savām acīm gribas redzēt karstos avotus, kas ik pa laikam izšauj no Zemes dzīlēm ūdeni, tad Islande ir īstā vieta, kur savām acīm manīt geizerus. Viens no tūristu iecienītākajiem ir Sdrohgira (Strokkur) geizers, kas atrodas valsts dienvidrietumos, netālu no Kvīdas (Hvítá) upes. Geizeru ūdens sasniedz pat 100 grādu temperatūru, bet avots izšļācas 15–20 metru augstumā ar biežumu ik pēc 6–10 minūtēm.
"Gullfoss" ūdenskritums
Kvīdas upei var pateikties par vēl vienu Islandes brīnumu – Zelta jeb "Gullfoss" ūdenskritumu. Tas ir patiesi iespaidīgs, slejas vietām 11 metru, citviet pat 21 metra augstumā. Ik sekundi no ūdenskrituma nokrīt 141 kubikmetrs ūdens.
Varavīksnes kalns
Dabas brīnums, kas liks aizrauties elpai – par tādu pavisam droši var nosaukt Varavīksnes kalnu (Landmannalaugar). Šie kalni savu izskatu ieguvuši, pateicoties vulkāna izvirdumam 15. gadsimtā. Kalnainajā vietā ierīkotas vairākas takas, kas brīvi izstaigājamas vasaras mēnešos. Var apbrīnot kalnu dažādās krāsas, vulkāniskos tuksnešus, zālājus un citus dabas skaistumus.
Ledāju ezers
Spilgti zilus aisbergus vasaras saulē var saredzēt tikai šeit – Islandes ledāju ezerā "Jökulsárlón". Turklāt, kūstot teju kilometru augstajiem ledājiem, tas ik gadu izplešas, šobrīd sasniedzot aptuveni 18 kvadrātkilometrus. Kā ceļojuma laikā stāsta Ieva, pie tā atrodoties, ir sajūta, ka ieelpo gaisu no saldētavas.
"Mulagljufur" kanjons
Vieta, kas izaicinās un liks aizrauties elpai no tā, cik daba ir skaista, – "Mulagljufur" kanjons. Šis dabas brīnums atklāts salīdzinoši nesen, bet te jau iemītas kalnoskāpēju takas. Klinšainas aizas, neparasti košs zaļums vasarā un apsnidzis brīnums ziemā. Ja izaicinošs pārgājiens nebiedē, šī ir vieta, kas noteikti jāapmeklē Islandē!
Ko vēl Florenci piedzīvoja Islandē? Uzzini, skatoties visu "Uz sapni ar mazo" sēriju. Raidījums tapis sadarbībā ar "Luminor Black" karti.