Sanita Babre
Foto: Publicitātes foto

Lietas, kuras saistītas ar bērnu interesēm, kas ir sabiedrības sociāli neaizsargātā daļa, un pušu strīdiem šajā jomā, var būt ārkārtīgi sarežģītas, un risinājuma meklēšanai tajās ir nepieciešamas plašas juridiskās zināšanas, kā arī izpratne bērnu tiesību aizsardzības jautājumos. Tas attiecas ne tikai uz iesaistītajām tiesībsargājošo institūciju amatpersonām, bet arī lietas dalībniekiem.

Ievērojot 2006. gada ANO Bērnu tiesību komitejas rekomendāciju "palielināt pūles, lai nodrošinātu atbilstošu un sistemātisku apmācību bērnu tiesību jautājumos attiecīgo profesiju pārstāvjiem, kas strādā ar bērniem un ar bērnu jautājumiem, tostarp tiesnešiem, juristiem, tiesībaizsardzības iestāžu darbiniekiem, skolotājiem, veselības aprūpes speciālistiem un sociālajiem darbiniekiem", 2013. gadā veikti grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Tajā iekļauts pants, kurš nosaka nepieciešamību apgūt speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā ikvienai personai, kuras profesionālā darbība, pieņemtie lēmumi var skart bērnu intereses, tostarp tiesnesim, prokuroram, advokātam, bāriņtiesai, policijas darbiniekam un arī pušu pārstāvjiem.

Kārtību, kādā šīs zināšanas apgūstamas, nosaka šā gada 16. aprīļa Ministru kabineta noteikumi "Noteikumi par kārtību, kādā apgūstamas speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, šo zināšanu saturu un apjomu". Persona, kura ir apguvusi speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, saņem apliecību, kura derīga piecus gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!