Šā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido "tautiešu elektronisko karti", lai tādējādi censtos padarīt Krievijas "ārvalstīs dzīvojošo tautiešu" statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Instute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvībās centieniem.
Par "tautiešu elektroniskās kartes" izveidi 2023. gada 22. maijā intervijā ziņu aģentūrai TASS (Teļegrafnoje Agenstvo Sovetskogo Sojuza) paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijai pakļautās valsts aģentūras Rossotrudničestvo vadītājs Jevgenijs Primakovs. Viņš paziņoja, ka Krievija gatavo kartes pilotversiju, un tiek plānots, ka tās varētu izsniegt jau 2024. gada beigās. Interesenti tautiešu kartēm varēšot pieteikties tiešsaistes platformās, un tās nodrošinās piekļuvi "valdības pakalpojumiem". Primakovs norādīja, ka, lai gan daļa Krievijas tautiešu ir skeptiski pret Krievijas rīcībpolitikām, tie vienalga tā vai citādi esot tautieši… Kas par neatlaidību! Ceļu būve un gazifikācija Krievijā pagaidīs, dodiet mums par tautiešiem parūpēties…
Pie elektroniskās tautiešu kartes projekta Rossotrudničestvo ir strādājusi jau kopš 2021. gada. Krievija uzskata, ka pasaulē dzīvo no 20 līdz 40 miljoniem tās "tautiešu". Ieviešot šādas elektroniskās kartes, Krievija cenšas veidot jaunu instrumentu politiskās situācijas ietekmēšanai kaimiņvalstīs. Nekas neliecina, ka Kremļa iemītniekiem rūp ārvalstīs dzīvojošo krievu liktenis. Ja patiesi rūp, tad kāpēc jūs esat nolīdzinājuši līdz ar zemi vairākas agrāk krievu apdzīvotas pilsētas Ukrainā? Krievijas varā ir daudz ciniķu, kas savas impēriskās ambīcijas mēģina slēpt aiz skaistiem lozungiem.