la.lv_Libeka
Foto: Publicitātes foto
Slimību profilakses un kontroles centrs ziņo, ka Latvijā pieaugusi saslimstība ar seksuāli transmisīvajām kaitēm. Sifilisam, gonorejai un hlamidiozei parasti ir ciklisks raksturs – tās uzliesmo krīžu laikā, kad cilvēki kreņķus remdē ar paaugstinātu dzimumaktivitāti.

Politiķi mums stāsta, ka Latvija pamazām atvadās no krīzes, bet dermatovenerologiem un ginekologiem darba kļūst arvien vairāk, jo vieglprātīga dzimumvajadzību apmierināšana sit augstu vilni, izrādās, visintensīvāk Zemgales reģionā, kur saslimstība šajā pusgadā ar analogu 2011. gada periodu palielinājusies par 60 procentiem. Daudz neatpaliek arī Latgale, kur šis rādītājs ir par 44% lielāks nekā pērn sešos mēnešos. Kopumā no janvāra līdz jūlijam reģistrēti 1325 slimi cilvēki, taču speciālisti uzskata, ka to skaits varētu būt krietni lielāks, jo ne jau visi dodas pie ārsta. Starp citu, sifilisa pēdējā epidēmija Latvijā reģistrēta 90. gadu vidū, kad ar to saslima 3124 cilvēki.

Nesen daži taksometru šoferi man stāstīja, ka arvien vairāk uzrodoties solīdi tērpti, arī sabiedrībā pazīstami klienti, kuri lūdzot viņus aizvest uz priekamāju, ne to labāko, jo acīmredzot zināšanas par to izvietojumu un kvalitāti neesot tās plašākās. Tad taksisti, rūpējoties par klientu veselības stāvokli, iesakot kādu drošāku namu ar izsmalcinātākām lēdijām un plašāku atrakciju klāstu. Pēc minētās valsts iestādes informācijas spriežot, bieža dzimumpartneru maiņa notiek līdz sirmam vecumam (jo saslimšana ar seksuāli transmisīvajām slimībām konstatēta cilvēkiem līdz 75 gadu vecumam). Tiesa, vecums ir samazinājies, jo pirms dažiem gadiem ar vieglas uzvedības kaitēm bija aplipuši un citus aplipinājuši pat astoņdesmitpiecgadīgie.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!