Lemesonoks_07.2009
Foto: Publicitātes foto

Ja tikai Ainars Šlesers vēlētos reanimēt savu politisko karjeru, viņam patlaban ir dots ideāls atspēriena punkts šāda nodoma īstenošanai. Jūrmalas domes vēlēšanas, pilsētas galvas amats. Ambiciozajai pilsētai (eks)politiķis būtu kā podiņam vāciņš – bet, visticamāk, nebūs.

Atļaušos apgalvot, ka Jūrmalai ir histēriskas alkas redzēt sev par valdoni tieši tāda vēriena, stila un reputācijas politiķi. Turklāt liela daļa potenciālo vēlētāju diez vai satrauktos – atšķirībā no paša Šlesera – par kandidāta problēmām ar likumsargiem tā sauktajā "oligarhu lietā". (Kukuļdošanā apsūdzētais bijušais pilsētas galva Raimonds Munkevics ir apņēmības pilns piedalīties šajās vēlēšanās.) Savukārt vietējais politiskais ķēķis nespēj pagatavot pat "cilvēka - buldozera" attālu klonu vai tikai imitāciju. Pilsētas "elite" protas publikai piedāvāt cilvēkus, kuri ir tik ļoti nodarbināti paši ar sevi un savām iegribām, ka viņiem vienkārši nav laika interesēties par "vienkāršo jūrmalnieku" vēlmēm un vajadzībām. Tipoloģisks piemērs ir Aleksandrs Bašarins, futbolkluba "Jūrmala" prezidents, kuru apsēdusi vēlme tik pie varas, lai censtos iegūt tiesības būvēt uz pašvaldības zemes Dubultos savu "gaisa pili" – milzu sporta kompleksu.

Jūrmalas ikdienā netrūkst dažādu nopietnu problēmu, taču vienmēr īpaši aktuāla ir daļēji virtuālā – pilsētnieku bažas par dzīvesvietas ("slavenās kūrotpilsētas", "Baltijas jūras pērles") senās godības sabrukumu un vēl pārpalikušā prestiža neizbēgamo devalvāciju. Visas Jūrmalas cilvēciskās ilūzijas par savu nozīmīgumu (un mājokļu cenas) šobrīd balsta teju vienīgi TV festivāls "Jaunais vilnis". Tomēr tas draud izšļakstēt, un tad Jūrmala riskē palikt pilnīgi morāli plika, atklājoties acīmredzamajam, bet noliegtajam – faktiski pilsēta ir tikai viens no Rīgas "guļamrajoniem". Tāds paplucis Mārupes un Imantas hibrīds, apveltīts ar pludmali.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!