Kažokzvēru audzētavas - 40
Foto: DELFI
Palielinoties sabiedrības izpratnei par dzīvnieku aizsardzību, diskusijas par kažokzvēru audzēšanas aizliegšanu arvien biežāk nonāk sabiedrības uzmanības lokā. Vairākās Eiropas valstīs kažokzvēru vai atsevišķu to sugu audzēšana jau ir aizliegta, un arī Latvijā šīs ziemas izskaņā tika uzsākta pilsoniskā iniciatīva par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu.

Šobrīd iniciatīvas parakstītāju skaits sabiedrības iniciatīvu portālā ManaBalss.lv jau tuvojas 10 000, bet publiskajā telpā par kažokzvēru audzēšanu parādās arvien jauni aspekti. Nevalstiskās organizācijas "homo ecos:" un "Latvijas Zemes draugi", kas iestājas par vides aizsardzību, aicina pievērst uzmanību arī kažokādas "trešajai pusei" -  zvēraudzēšanas un kažokādu apstrādes ietekmei uz vidi.

Kažokzvēru jautājumā no dzīvnieku tiesību aizsardzības organizāciju puses uzmanība lielākoties tiek pievērsta dzīvnieku izmantošanas ētiskajiem aspektiem, viņu fizioloģiskajām, etoloģiskajām īpatnībām un audzēšanas apstākļu atbilstībai labturības standartiem. Savukārt kažokādu industrija savu produktu aizstāv kā videi draudzīgu, "dabisku" produktu, uzsverot aktivitātes CO2 izmešu, ūdens un enerģijas resursu patēriņa samazināšanā. Bet vai šie apgalvojumi atbilst patiesībai?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!