Ja NEPLP vadītāju Aināru Dimantu uztrauc jaunā sabiedriskā medija politizācija (izprotamas bažas), tad daudzus Latvijas Radio darbiniekus savukārt uztrauc NEPLP vadības izrādītā vienaldzība pret Latvijas Radio tālāko nākotni.
Prezentējot vakar valdībā apvienotā sab.medija koncepciju, A.Dimants teica, ka ir vairākas pozīcijas, kurās tiks ietaupīts. Viena no tām ir Latvijas Radio pārcelšanās izmaksas uz Zaķusalu un telpu renovācija un labiekārtošana. Šie izdevumi būšot jāsedz pašam medijam. Pat pēc pieticīgākajiem NEPLP aprēķiniem (kurus Radio atbildīgie cilvēki apšauba) šīs izmaksas būs 3 miljoni latu. Zinot esošo situāciju, kurā Radio tiek skaitīts katrs lats, kāpēc neviens pat nemēģina atbildēt, kur sabiedriskais medijs šo naudu dabūs? Nopelnīšot! – teica A.Dimants valdības sēdē. Kā? Pārdodot ziņas un visus pārējos raidījumus? Vai mana ironija ir nevietā? Kā tviterī izteikusies viena no NEPLP loceklēm Aija Dulevska, būsim modernās telpās, bet komercmedijs. Lai gan zinot, kādā stāvoklī ir Zaķusalas komplekss…
Otrs ietaupījums būšot atalgojuma atšķirības. Radio un TV atalgojums netiks izlīdzināts. Kā zināms, šis bija galvenais burkāns, ar kuru publiski tika kārdināti radio žurnālisti, zinot, kad radio darbinieku algas ir krietni zemākas par TV strādājošajiem. Veids, kā radio žurnālisti varēšot piepelnīties, būšot papildus strādāšana pārējās mediju platformās. Tātad tie korespondenti un žurnālisti, kuri jau tagad bieži strādā ar maksimāli pieļaujamo slodzi, varēšot vēl papildus pastrādāt TV vai interneta portālā.