Jūsu noietais ceļš ir ievērības cienīgs. Baltijas tautas, ko reiz no Eiropas šķīra dzelzs priekškars, nu nemainīgi atkal ir daļa Eiropas. Lietuva šobrīd ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts. Latvija drīz pievienosies eirozonai un uzsāks sarunas par dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā. Igaunija ir attīstījusi vienu no labākajiem interneta pārklājumiem pasaulē un kļuvusi par pionieri e-pārvaldes jomā. Visas trīs valstis ir arī vienas no Eiropā ātrāk augošajām ekonomikām.
Mēs dzīvojam jau pavisam citādā pasaulē. Un mana valsts sev uzdod ne tikai jautājumu "Ko ASV varētu darīt Baltijas tautu labā?", bet arī "Ko mēs kopīgiem spēkiem varētu darīt cita citas un visu pasaules cilvēku labā?".
Tam sākums ir mūsu darbs vēsturiski lielākajā militārajā savienībā. Strādājot ASV Senātā, es ar lepnumu atbalstīju jūsu valsts pievienošanos NATO laikā. Kopīgiem spēkiem uzbūvētā drošības partnerība pārsniedz pat jūsu toreizējo atbalstītāju visaugstākās cerības.
Mūsu partnerība nekad vēl nav bijusi tik abpusēji aktīva. Afganistānā Igaunijas, Latvijas un Lietuvas karavīri ir cīnījušies plecu pie pleca ar amerikāņiem kā daļa no starptautiskās koalīcijas. Lietuva uzņēmās vadību Goras provinces atjaunošanas komandā, labi paveicot šo milzu darbu. Latvijas vadībā Baltijas ostas ir nodrošinājušas Ziemeļu apgādes tīkla darbību, vedot kravas uz Afganistānu. Un pat ekonomiski grūtā laikā Igaunija ir starp tām NATO dalībvalstīm, kas ik gadu aizsardzībā iegulda divus procentus no iekšzemes kopprodukta.
Mēs no savas puses nopietni uztveram savu dalību aliansēs. ASV neuzskata, ka kādai valstij Eiropā ir kāda "ietekmes zona". Ikvienai valstij ir brīvas tiesības pieņemt savus lēmumus un izvēlēties sabiedrotos. Prezidents Obama un es uzskatām Ziemeļatlantijas līguma 5.pantu par svētu ASV pienākumu ne tikai šobrīd, bet visos laikos.
Mēs cenšamies padziļināt arī mūsu ekonomiskās saites, lai tās izaugtu tikpat stipras kā mūsu drošības sadarbība. Lielas ASV kompānijas jau šobrīd veic investīcijas Baltijā. Amerikas Savienotās Valstis un Eiropas Savienība šobrīd apspriež svarīgu jaunu līgumu, kas veicinās tirdzniecību un radīs jaunas ekonomiskās izaugsmes iespējas abos Atlantijas okeāna krastos. Eiropiešiem būs pieejams plašāks ASV produktu klāsts, un Baltijas uzņēmēji, kas cer atkārtot "Skype" veiksmi, gūs vēl brīvāku pieeju pasaules lielākajam tirgum. Arī enerģijas jautājumos ASV spēj piedāvāt unikālu speciālistu pieredzi, kā arī spēlē stratēģisku un ekonomisku lomu jūsu panākumos.
Mēs atbalstām jūsu centienus dažādot enerģijas piegādes Eiropas Savienībā un radīt caurskatāmākus enerģijas tirgus. Ikviens gūs labumu no jūsu sadarbības ar ziemeļu kaimiņiem, lai ar inovāciju palīdzību panāktu enerģijas neatkarību.
Visbeidzot, mūsu attiecības balstās kopīgās vērtībās. Tam veltīti mūsu centieni cilvēkiem visā pasaulē palīdzēt iegūt tās tiesības un brīvību, kas ir dārgas mūsu tautai. Baltijas valstis jau ir veiksmes stāsts. Citas tautas lūkojas uz jūsu piemēru un mācībām, ko esat guvuši iepriekšējās paaudzēs. Mēs veicam kopēju ieguldījumu pilsoniskajā sabiedrībā un ekonomikas attīstībā, palīdzot citiem veidot vienotu, brīvu un mierpilnu Eiropu un demokrātiskāku Centrālāziju un Tuvos Austrumus.
Gadu desmitiem mūs ir iedvesmojusi Baltijas tautu garīgā un fiziskā drosme un izturība. Mēs esam to dzirdējuši stāstos par uzdrošināšanos un protesta kustībām, kas palīdzēja gāzt dzelzs priekškaru. Par to ir vēstījuši arī imigranti, kas pievienojās mūsu kopienām un kļuva par Amerikas igauņiem, latviešiem un lietuviešiem. Nevienu brīdi mēs nezaudējām sapni par Baltijas tautu brīvību un neatkarību.
Mēs lepojamies ar noieto ceļu un dedzīgi vēlamies kopīgi virzīties tālāk, lai vērstu pasauli drošāku, pārtikušāku un mierpilnāku.