Pēteris Strautiņš: Saukt latviešus par pesimistiem ir pesimistiski
Foto: Publicitātes foto
Vienmēr ir ļoti patīkami, ka sabiedrisko norišu komentētāji pievērš uzmanību DNB Latvijas Barometra rezultātiem. Tas noticis arī pēc jaunākā pētījuma, kurā uz jautājumu "Kā jūs novērtētu pašreizējo Latvijas ekonomikas stāvokli", tikai 4% respondentu atbildēja, ka tas ir "labs" vai "ļoti labs". Tas radīja gan neiztrūkstošu un viegli prognozējamu dežūr-vīpsnāšanu sociālajos tīklos par "veiksmes stāstu", gan izvērstus un bargus atmaskojumus par valdošo aprindu retorikas un tautas grūtās dzīves nesakritību.

Mūsu ekonomika ir tālu no ideāla, pārmērīgam optimismam nav pamata, ir jābūt kritiskiem, strukturālās reformas buksē, tam visam es piekrītu. Taču vēlētos gan izskaidrot šī skaitļa ieguves tehnoloģiju, gan ielikt to plašākā kontekstā.

DNB Latvijas Barometra pašreizējās ekonomiskās situācijas vērtējuma indekss jeb visu atbilžu vidējā vērtība jau pieminētajā aptaujā ir -31 punkti, +100/-100 punktu skalā. Negatīvs skaitlis, protams, bet daudz tālāk no skalas apakšējās robežas, nekā varētu padomāt, tikai izlasot ziņu, ka 4% iedzīvotāju vērtē ekonomisko situāciju kā labu. Visvairāk respondentu domā, ka ekonomiskā situācija ir viduvēja, tādu ir 41%, tā pirmo reizi kļuva par populārāko atbildi pērn, līdz tam kopš 2008.gada aprīļa visvairāk cilvēku domāja, ka situācija ir slikta vai pat ļoti slikta, bija laiki, kad pēdējo variantu izvēlējās vairāk nekā puse.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!