Filips Lastovskis: Ukraina – sadalīsim līdzīgi to, kas pieder tev
Foto: RIA Novosti/Scanpix
Kopš janvāra Putins sešas reizes noturējis telefonsarunas ar Lielbritānijas premjeru Kameronu, desmit reizes ar ASV prezidentu Baraku Obamu, 15 reizes ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu, savukārt ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli – 33 reizes, tā saskaitījis laikraksts "Die Welt".

Atminoties nesenos notikumus, jau Eirozonas krīze parādīja, ka svarīgākie lēmumi netiek pieņemti Briselē vai Strasbūrā, bet Berlīnē. Tieši krīzes laikā Vācija nostiprinājusies kā varenākais ES dzinējspēks. Eiro nedienas lielākoties tomēr saucamas par Savienības iekšpolitikas lietu, tāpēc tas, ka Vācija veikli uzņēmusies līdera lomu tik smagā ES ārpolitikas krīzē kā Ukraina, ne visiem bija viegli prognozējams.

Nedēļas nogalē, dienu pirms Ukrainas neatkarības dienas svinībām, Merkele ieradās Kijevā, vizītes laikā ukraiņiem radīdama ideju, ka pastāv kas līdzīgs savulaik ASV sagādātajam pēckara "Māršala plānam". Tikai tagad Vācijas izpildījumā Ukrainai palīdzēšot "Merkeles plāns", tā to ar smaidu dēvēja prezidents Petro Porašenko.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!