3377939
Foto: PantherMedia/Scanpix
Globalizācijas rezultātā vairums pasaules valstu ir kļuvušas savstarpēji cieši saistītas kā arī viena no otras vairāk atkarīgas. Globalizācija nodrošina cilvēcei ne tikai attīstību daudzās jomās, bet arī stagnāciju vai pat iznīcību atsevišķām nozarēm. Šie procesi laiku laikos ir vērtēti gan pozitīvi, gan negatīvi.

Importa un eksporta attiecības, kas ir ikvienas valsts tautsaimniecības attīstību stimulējošs vai kavējošs faktors, ir tiešā viedā atkarīgas no globalizācijas procesiem pasaulē. Tieši šobrīd Latvija izjūt globalizācijas procesa negatīvo pusi, kas saistīta ar Krievijas noteiktajām sankcijām attiecībā uz importu. Jāsaka, ka lielā mērā cietēja lomā ir nonākusi arī pati sankciju ieviesēja, jo jāņem vērā fakts, ka Latvijā ražotai produkcijai Krievijā ir liels pieprasījums un šobrīd krievu patērētājam ir liegta iespēja iegādāties kvalitatīvu produktu.

Savukārt Latvijā Krievijas noteiktie importa ierobežojumi atstās būtisku ietekmi ne vien uz lauksaimniecības produktu pārstrādātāju, bet arī uz lauksaimniecības produktu ražotāju. Ja ne tiešā veidā, tad caur pārstrādes uzņēmumiem lauksaimnieki realizēja savu saražoto produkciju Krievijai. Dotajā brīdī vislielāko triecienu izjūt tie lauksaimnieki, kas pārstāv piena, dārzeņu un augļu nozari. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!