Māris Cepurītis: Latvija Krievijas maigās varas glāstos (lasīt - spīlēs)
Foto: LETA
Ukrainas notikumu kontekstā starptautisku rezonansi izraisīja Krievijas darbības informatīvajā laukā – tās televīzijas un radiokanālos, laikrakstos un interneta medijos, kā arī amatpersonu publiskajos izteikumos.

Krievijas aktivitātes informatīvajā laukā bija vērstas uz savas rīcības atvieglošanu, pamatošanu un pretinieku paralizēšanu. Lai gan aktīvā darbība informatīvajā laukā ir uzskatāma par vienu no Krievijas panākumu atslēgām, tikpat svarīga, ja pat ne svarīgāka, nozīme ir pamatam, kas tika ielikts vairāku gadu garumā, Krievijai īstenojot savu politiku Krimā, Ukrainas Dienvidaustrumu reģionos, kā arī citās Krievijas kaimiņvalstīs.

Viens no Krievijas ārpolitikas arsenālā esošajiem instrumentiem, savu interešu aizstāvēšanai ārvalstīs, ir publiskā diplomātija. Publiskā diplomātija ir tradicionālās diplomātijas "jaunākā māsa", kuras ietvaros viena valsts, izmantojot oficiālās amatpersonas (diplomātus) un dažkārt nevalstiskās organizācijas, plašsaziņas līdzekļus un citus instrumentus, tiecas ietekmē citu valstu sabiedrības. Savukārt sabiedrības ir tās, kas pēc tam ietekmē savu valstu valdības. Publiskā diplomātija ir tas diplomātijas veids, kas pēdējos gados ir piedzīvojis strauju uzplaukumu, kā viens no efektīviem valsts ārpolitikas īstenošanas veidiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!