Jānis Vanags: Baznīca un valsts - saskares punkti no vēlēšanām līdz vēlēšanām
Foto: LETA
11.Saeimas darbu, gan plašsaziņas līdzekļos, gan privātās sarunās apspriež galvenokārt no viena skatpunkta - kā parlamentam, valdībai un konkrētai partijai veicies ekonomikas jautājumos. Vieni norāda, ka nav izdevies atrisināt nabadzības, bezdarba un kredītu jūga jautājumu, kā dēļ desmitā daļa iedzīvotāju ir pametuši valsti.

Citi uzsver, ka valsts tomēr ir nonākusi krīzes bedres otrā pusē, tai ir pozitīva starptautiskā reputācija un kredītreitingi, kas dod labas izredzes uzņēmējdarbības attīstībai un problēmu atrisinājumam nākotnē. Katrs vērtē pēc tā, kā tas viņu skar. Taču cilvēks nedzīvo no maizes vien. Pilnīgākai ainai man gribētos atcerēties dažas lietas, kas tik tieši nesaistās ar ekonomiku vai pat materiālo labklājību. Latvijā baznīca ir atdalīta no valsts, taču tās locekļi ir pilsoņi, Latvijas iedzīvotāji, kam politikā notiekošais mēdz būt svarīgs pārliecības dēļ.

2013. gadā luterāņu baznīcas sinode aicināja Saeimu iekļaut Latvijas Republikas Satversmes preambulā atsauci uz kristīgajām vērtībām. Publiskajās diskusijās skeptiķi preambulu sauca par nepraktisku, deklaratīvu dokumentu un pārmeta, ka deputāti nodarbojas ar niekiem. Manuprāt tā nav taisnība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!