Izvērstas militārās kampaņas Irākā un Sīrijā stiprinās "Islāma valsts" pozīciju. [..] Viena no lietām, kuras tai trūkst, ir vietējo iedzīvotāju atbalsts – būtiska problēma grupējumam, kas tiecas izveidot kalifātu. Taču plaša ārvalstu iejaukšanās, ļoti iespējams, palīdzēs "Islāma valstij" tikt galā ar šo izaicinājumu, noskaņojot sabiedrību pret ASV vadīto koalīciju un piesakot sevi kā vienīgo spēku, kas spēj atvairīt šos ļaunos iebrucējus.
Mūsa al Garbī, Al-Jazeera, 30.septembrī
http://ej.uz/islamvalsts
Jo intensīvāks kļūst Amerikas Savienoto Valstu karš pret "Islāma valsti" (IV), jo vairāk tiek kritizēts veids, kādā šis karš tiek veikts. Tiek apgalvots, ka ASV gaisa triecieni tikai stiprina IV proponēto mītu par Rietumu karu pret musulmaņiem un vairo IV kā musulmaņu pretošanās spēka leģitimitāti. Kā savā Al-Jazeera slejā nesen izteicās Mūsa al Garbī no Arizonas Universitātes: "Ar savu rīcību Rietumi riskē vēl vairāk celt to spēku akcijas, kurus tie šķietami pūlas vājināt; viņu reakcionārā politika šajā spēlē darbojas ienaidnieka labā. Īsi sakot, labākais veids, kā pieveikt IV, būtu atteikties spēlēt viņu spēli."
Šādi argumenti izklausās labi, taču diemžēl nepiedāvā nekādu reālistisku alternatīvu Rietumu iesaistei šajā karā. Tas nenozīmē, ka ASV vadītā kampaņa pret IV nav pakļaujama nekādai kritikai. Tajā ir arī fundamentālas kļūdas: ASV izveidotā koalīcija cīņai pret IV ietver valstis, kas vai nu lielā mērā sekmējušas IV rašanos, vai arī neuzskata tās iznīcināšanu par primāro mērķi (Turcija, Saūda Arābija, Katara, Apvienotie Arābu Emirāti, Ēģipte), tajā pašā laikā izslēdzot citas, kas gan spēj, gan vēlas cīnīties pret IV, - kā Irāna.