Pēteris Apinis: Pozitīvisma pilns stāsts par Bērnu slimnīcas finansiālo attīstību
Foto: LETA
Meitene no rajona ar augstāko izglītību un diviem bērniem, no kuriem vienam ir pārmantota slimība (sauksim viņu par Jānīti - vārds ir apzināti mainīts). Jānīša slimības dēļ alimentu nemaksātājs pazudis Anglijas tālēs zilajās. Slimības ārstēšanu lielā mērā apmaksā valsts, zāles jāšpricē katru otro dienu vēnā, un to parasti dara rajona slimnīcas bērnu nodaļas procedūru māsa. Nav jau viegli atrast bērna vēnas, kuras gadiem krustu šķērsu durstītas. Reizi trijos mēnešos vai biežāk jābrauc uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā pie speciālistiem.

Māti ar diviem bērniem, no kuriem viens regulāri slimo, neviens darbā neņem, kur nu vēl par biroja vadītāju vai lietvedi, proti, darbos, kas darīti pirms bērnu piedzimšanas. Tā nu mūsu stāsta varone piepelnās, kā spēj, - vasarā lasa ogas, ziemā brauc par šoferi, pieskata kaimiņu bērnus vai māca tiem svešvalodu. Tiesa, nereti mājās nav ko ēst. Blondās skaistules šarms un pašpārliecinātība gājusi mazumā, sarunvalodā parādījušās skarbākas notis. 

Tai pašā laikā viņa, zobus sakodusi, velk savu un savu bērnu dzīvi un ir pārliecināta, ka viņas bērni ne tikai beigs augstskolu, bet arī daudz dzīvē sasniegs. Jūs taču spējat iedomāties šādu meiteni? Viņai vēl nav četrdesmit, viņa ir pavisam reāla, es viņu pazīstu.Pienāk reize, kad slimajam bērnam jābrauc uz konsultāciju. Sagrabināti daži eiro braucienam. Jābrauc agri no rīta ar abiem bērniem, jo otru nav kam atstāt. Bērnu slimnīcā apskate pie diviem ārstiem, jaunas receptes, jaunas valsts apmaksātas zāles, Jānītis savu slimību ir apguvis un labprāt iesaistās sarunā ar dakteronkoli. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!