Savā publikācijā "Pēc līdakas pavēles, jeb ko grib panākt deputāts Kaimiņš" NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants ir uzsācis sabiedrībai ļoti noderīgu diskusiju par sabiedrisko mediju. Viņš ir aicinājis mani uzdot jautājumus. Labprāt izmantoju šo iespēju.
Vēlētāji mani lūdz uzdot amatpersonām vienkāršus jautājumus, kurus es nebaidos prasīt.
Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 60. panta 9. punktu Jūsu vadītā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļi padome "nodrošina piešķirto valsts budžeta līdzekļu efektīvu un lietderīgu izlietošanu sabiedrības interesēs."
2015. gadā Jūsu vadītās padomes pārziņā nodoti 21 982 261,00 eiro nodokļu maksātāju naudas.
Cien. Ainār Dimant! Lūdzu, paskaidrojiet sabiedrībai:
(1) ko NEPLP saprot ar "sabiedrības interesēm"?
(2) kā NEPLP definē valsts līdzekļu izlietojuma "efektivitāti un lietderību"?
Sniedziet Jūsu vadītās padomes iekšējās kārtības procedūru aprakstu, kā arī statistiku par to, cik padomes sēdēs pagājušā gada laikā ir runāts un lemts par valsts līdzekļu izlietojuma efektivitāti un lietderību. Kurš no padomes locekļiem ir atbildīgs par šo jomu?
Aprakstiet "Latvijas Radio 5" 2014. gada budžeta līdzekļu 800 000,00 eiro apmērā izlietojuma efektivitāti un lietderību.
Kā deputāts, es Jums uzdodu jautājumus par nodokļu maksātāju naudu un likuma izpildi. Sniedziet atbildi!
Taču mani ir uzrunājuši arī sabiedrības pārstāvji un nozares profesionāļi, kuriem ir kritisks viedoklis par NEPLP darbību kopumā. Viņi uzskata, ka sabiedrības sašķeltība un Krievijas propagandas ietekme Latvijā ir NEPLP nolaidības rezultāts. NEPLP ir veidojis mediju politiku, kas ir izdevīga nevis sabiedrībai, bet gan nozarei un pie varas esošajām partijām. Līdz ar to sabiedriskie mediji ir kļuvuši par dārgu valsts un komercapraides hibrīdu.
Ne tikai NEPLP nav pildījis valsts stratēģiskā komunikatora lomu, tas ir pārvērties par valsts apraides nozares valdi, kura cīnās par sabiedrisko mediju naudu, bet nespēj veidot valsts mediju politiku, kas uzrunā Latvijas iedzīvotājus.
Cien. Ainār Dimant! Kas ir sabiedrības intereses sabiedriskajā apraidē?