{13266b76-42b3-d7b8-7575-106eac04a2ee}
Foto: LETA
Kaut kādas informācijas druskas man liek izteikt pieņēmumu, ka tuvāko divu nedēļu laikā sāksies neticamas jukas ap e-veselību. Ir iztērēti savi 10 miljoni eiro, un radīts kāds nezināms produkts, kas ir trīs reizes nozīmīgāks par e-skolu, vismaz apgūto finanšu līdzekļu (iztērētās naudas) ziņā.

Par to, ka tuvojas X stunda, kurā būtu jāpārgriež sarkana lentīte, jādzer šampanietis un braši jāklikšķina datorpele, liecina zināma nervozitāte. E-veselības autori atļāvās uzticēt šīs sistēmas testēšanu dažiem ģimenes ārstiem, turklāt izvēlējās tos, kas ar datoru ir uz "tu". Atsauksmes, ko esmu dzirdējis, vislabāk būtu aprakstījis slavenā romāna "Trīs vīri laivā" autors Džeroms K. Džeroms, ja vien būtu dzīvs. Esmu apņēmies neskopoties ar jaunāko Latvijas e-veselības sasniegumu aprakstu, tiklīdz saņemšos tos apkopot, bet vismaz šobrīd man rodas iespaids, ka e-veselības ideoloģiskajam tēvam Jurim Bārzdiņam un mātei Ingrīdai Circenei labāk būtu uz laiku emigrēt. Internets ir tāda vide, kurā var atrast šo politiķu jūsmas par šo viņu virtuālo bērnu.

Un tomēr e-veselība tuvojas, un tās nozīmīgākais termins ir "informēts pacients". Šo jēdzienu tad nu tuvākajās nedēļās locīs visos veidos, lai pierādītu, ka naudas tēriņi nav bijuši velti, Eiropas nauda trallināta godam un "informētais" pacients būs laimīgs, dzīvos saules mūžu, lietos tikai vajadzīgos medikamentus, nepārtērēsies ar izmeklējumiem, bet Veselības ministrija ietaupīs milzu līdzekļus, ko tad novirzīt citu sasāpējušu problēmu risināšanai.   

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!