Foto: Publicitātes foto
Nudien apmulsu, lasot Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Zandas Kalniņas-Lukaševicas uzrunu ANO Civilizāciju alianses forumā Baku, kurā politiķe uzsvērusi vārda brīvību, brīvu informācijas un ideju plūsmu un medijpratību kā demokrātiskas sabiedrības stūrakmeņus. Kāpēc? Jo dienu iepriekš tepat, Kuldīgā, Saeimas valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izbraukuma sēdē, ausīm svilstot, saklausījos un atklausījos Kurzemes pašvaldību vadītāju kvēlās runas, kas ne tikai izslēdz ANO forumā teikto un daudzos starptautiskos un Latvijas dokumentos fiksēto, bet arī uzskata, ka neatkarīgi mediji, tai skaitā (vai visupirms) reģionālie laikraksti, nav vajadzīgi un būtu tikai labi, ja tie savu eksistenci straujāk izbeigtu. Jo tad, kā minēja Saldus novada domes priekšsēdes vietnieks Didzis Konuševskis, pašvaldību informatīvie izdevumi ieņemtu to vietu, varētu droši publicēt reklāmas un viss nostātos savās vietās. Citus runātājus pārsita Nīcas novada vadītājs Agris Petermanis, reģionālos medijus nosaukdams par tumsas jūru...

Es regulāri lasu savu kolēģu laikrakstus citos novados un zinu, ka tajos lielākā daļa ir pozitīva informācija: iedvesmojošas intervijas, pieredzes stāsti, reportāžas no pasākumiem, koncertiem, izstādēm, speciālistu komentāri un padomi, materiāli atpūtai, izklaidei utt. Godīgi atzīstu, ka reizēm redzu arī kļūdas, paviršību vai neprofesionālismu. Arī mēs esam pieļāvuši kļūdas. Taču vietējo laikrakstu nosaukt par tumsas jūru jābūt lielai dūšai, jo tas runā pretī veselajam saprātam. Vai arī tas liecina par daudzu vietvaru vadītāju inteliģences līmeni, vērtību skalu un to, kādu viņi vēlas mūsu valsts nākotni?

Medijpratība Latvijā ir zemā līmenī, skolās tā nav mācīta un tikai tagad jaunajās mediju politikas nostādnēs pirmoreiz pieminēta. Taču deputātiem būtu jābūt erudītākiem!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!