RIA11-951005_4320
Foto: RIA Novosti/Scanpix
Jau vairāk nekā septiņdesmit gadu Eiropā nav bijis liela kara, un, spriežot pēc visa, daudziem dažādās kontinenta vietās niez dūres. Kareivīgs noskaņojums pēdējo gadu laikā pastiprinājies ļoti pamanāmi, jo tam ir savi iemesli un katalizatori.

Pirmkārt, ekonomiskas problēmas: faktiski kopš 2008. gada Eiropa nespēj izkārpīties no ieilgušās krīzes; dažādās valstīs krīzes iespaidu jūt dažādi, taču nekur nav redzams uzplaukums un visur pietrūkst naudas. Otrkārt, "sabraukušo" migrantu problēma: viss sākās ar klusiem turku viesstrādniekiem un skaitā nedaudziem rumāņu čigāniem, bet turpinājās ar bēgļu miljoniem no visiem dienvidaustrumiem...

Trešais un visvairāk no visiem "ar nolūku izraisītais" no nemiera cēloņiem – labi zināmā Krievijas "piecelšanās kājās" agresīva vēža pozā: karš ar Ukrainu, ieroču šķindināšana pierobežās, histēriska propaganda. Viss tas Eiropas līmenī provocējis konservatīvu sentimentu pastiprināšanos, ksenofobiju, separātismu, radikālismu un – vispirmām kārtām – agresivitāti un bailes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!