Foto: Publicitātes foto

Pavisam nesen publiskajā telpā izskanēja informācija, ka 20. jūlijā notikusī Carnikavas novada domes sēde tika pārtraukta vidū, jo puse no klātesošajiem deputātiem pameta to. Carnikavas domes priekšsēdētāja šo notikumu pamatoja visai vienkārši – boikota autori izmantojuši mirkli, kad domes sastāvā nav visu astoņu koalīcijas deputātu, līdz ar to koalīcijai vienai nav iespējams veidot kvorumu, tādēļ opozīcija varēja izmantot boikotu kā līdzekli domes sēžu bloķēšanai. Šeit gan gribētu precizēt – boikotam nav nekādas saistības ar dažu koalīcijas deputātu prombūtni, bet gan ar priekšsēdētājas nekompetento vadības stilu, kas jau reiz rezultējās sava amata zaudēšanā.

Domes sēdes pamešana ir cieši saistīta ar domes priekšsēdētājas vieglprātīgo attieksmi pret darbu un pašvaldības interesēm. Piemēram, skolas kvalitātes jautājums jau izsenis sabiedrībā bijis smags un daudz iztirzāts temats. Turklāt D. Jurēvica ne tikai neieradās uz vecāku sūdzības izskatīšanu komitejā, bet arī izmanto savu dienesta stāvokli, lai neīstenotu vairākuma komitejas deputātu uzdevumus un lēmumus. Zemes jautājums arī virzīts neiedziļinoties lietas faktiskajos apstākļos.

Skolas jautājuma un zemes nodošanas bezatlīdzības lietošanā jautājumu iztirzāšana ir aizsegs nopietniem domes priekšsēdētājas pārkāpumiem, bosingam un mobingam pret padotajiem. Domes priekšsēdētājai ir izdevīgi, ka tiek iztirzāti jautājumi, kur viedokļi var atšķirties. Problēmas sākas ar jautājumu, kas skar tieši D. Jurēvicas rīcību – bosingu un mobingu. (Bosings ((angļu: Bashing), to bash nozīmē uzbrukt, nolamāt) ir darba devēja īstenots psiholoģiskais terors pret padotajiem) Mobings (no angļu mobbing, to mob 'nomākt, uzbrukt') ir psiholoģiskā terora veids. Parasti mobings sākas ar konfliktu. Ja šis konflikts netiek laicīgi un efektīvi atrisināts, tad tas, kam ir statuss, vara, spēks, citu kolēģu atbalsts, savu oponentu pārvērš mobinga upurī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!