LET_8779374
Foto: LETA
Reiz pēc kāda prestiža muzikāla pasākuma, pie manis sasveicināties pienāca viens no bijušajiem mūsu Valsts prezidentiem un teica: "Jūs šovakar skaisti spēlējāt!" Es šajā koncertā biju klausītāju rindās! Šī ir komiska, arhetipiska un, iespējams, pat kaut kur mīļa situācija, taču šoreiz vairāk vēlmi apspriest mākslas un politikas, jeb pareizāk sakot - mākslinieku un politiķu (un ne tikai) konversācijas attiecības, diktē nesenais raidījums "1:1" - saruna ar režisoru Alvi Hermani.

Pēc tā, sociālās vietnes bija visdažādākā satura asprātīgu un nicinošu uzsaukumu, sajūsmas un sašutuma izpausmju pārblīvētas. Alvis Hermanis, kurš jau sarunas sākumā brīdināja, ka šī viņam bijusi slikta diena (un patiesi, iespējams, šī nebija spožākā viņa, kā domātāja parādīšanās reize), daudzu rakstītāju prāt, nav pārāk kompetents, lai vispār diskutētu par politiku.

Daudzviet, un ne tikai šajā gadījumā, izskan doma, ka "režisoriem jārežisē izrādes, māksliniekiem jāmālē, bet politiķiem jānodarbojas ar politiku". Iespējams, ka tā ir taisnība. Tiesa jāatceras, ka profesija "diplomēts politiķis" neattiecas uz visiem mūsu valsts spožajiem un ne tik spožajiem prātiem. Daudzi sevi par politiķiem dēvējošiem, par tādiem mutācijas rezultātā ir kļuvuši no biznesmeņiem, žurnālistiem, ārstiem, arhitektiem un jā - arī aktieriem, rakstniekiem un arī mūziķiem, turklāt, būtisks apstāklis, kas tika apspriests jau Alvja Hermaņa intervijas reizē, ir tas, ka tieši mākslas un kultūras, inteliģences pārstāvji ir tie, kuri rūpīgi būvēja un atjaunoja brīvvalsti un, būtu pārsteidzīgi apgalvot, ka darīja to slikti un neprofesionāli, neko nesajēdzot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!