Maruta Kauliņa
Foto: Privātais arhīvs

Diemžēl, bet esam nonākuši situācijā, kad Alūksnes un Apes novada iedzīvotājiem ir risks palikt bez slimnīcas, kas nodrošinātu cilvēkiem neatliekamo medicīnisko palīdzību. Veselības ministrijas plāns pārveidot Alūksnes slimnīcu no 24 stundu neatliekamās palīdzības daudzprofilu slimnīcas par ambulatoro dienas centru ar 12 stundu darba laiku, liegs mūsu iedzīvotājiem jebkādu iespēju savlaicīgi saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas ir tiešs apdraudējums viņu dzīvībai un veselībai.

Jau ir izskanējušas ziņas par to, ka Alūksnes iedzīvotājiem diennakts neatliekamā palīdzība ir pieejama 45 km attālumā no Alūksnes pilsētas un 65 km no pierobežas - Balvos, taču diemžēl, neviens nerunā par to, ka Balvu-Gulbenes slimnīcu apvienībā nesniedz traumatoloģisko palīdzību jau no 2013.gada un Gulbenes slimnīcā jeb traumpunktā 24 stundas nav pieejami rentgena izmeklējumi pie traumām īpaši naktīs, tāpat šī slimnīcu apvienība divu gadu laikā 7 mēnešus nebija spējīga nodrošināt virkni medicīnisko pakalpojumu, jo slimnīcai nav bijuši attiecīgie speciālisti – slēgta infekciju nodaļa, vai bija tehniskas problēmas – nedarbojās rentgens un dators (pamatojums – Balvu -Gulbenes slimnīcu apvienības iesniegumi NMPD novirzīt pacientus uz citām slimnīcām).

Turklāt, ņemot vērā, ka Balvu-Gulbenes slimnīca nespēj sniegt pakalpojumus, uz Alūksnes slimnīcu regulāri, ik dienas tika nogādāti vai ieradās paši un joprojām tiek vesti pacienti, bet finansējums slimnīcai iedalīts ņemot vērā mūsu novadu iedzīvotājus. Taču tagad esam situācijā, kad ar mums iedalīto finansējumu ir jāsniedz palīdzība arī blakus novadu iedzīvotājiem. Kāda ir garantija, ka pēc Alūksnes slimnīcas slēgšanas šī Balvu-Gulbenes slimnīcu apvienība varēs sniegt visus pakalpojumus? Vispār jau ir, un tieši šajā mirklī mēs uz Alūksnes slimnīcas slēgšanu varam sākt raudzīties kā uz biznesa plānu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!