Foto: F64
Lai saprastu, kurā vietā virsrakstā jāliek komats, valsts pārvaldē nebija vajadzīgs laiks – vēlme veidot atvērtu un uz sadarbību vērstu uzņēmējdarbības vidi ir bijusi vienmēr. Klibojusi ir vēlamības formāta pārvēšana realitātē. Rezultatīvākā ir bijusi, un ne jau pirmo reizi, darīšanas metode – vairāk nekā pusgada garumā Ekonomikas ministrija sadarbībā ar uzraugošajām iestādēm ir intensīvi strādājusi, izveidojot visaptverošas vadlīnijas "konsultē vispirms" principa īstenošanai.

Ekonomikas ministrijas aizsāktajai iniciatīvai "konsultē vispirms", parakstot memorandu, jau ir pievienojušās 22 valsts uzraudzības iestādes, apņemoties īstenot klientu orientētu uzraudzību. Ko tas nozīmē realitātē, ikdienā, sadarbībā ar uzņēmējiem?

Iedzīvotāji un uzņēmēji vēlas redzēt kardinālas pārmaiņas valsts pārvaldes institūciju darba stilā – demokrātiskā sabiedrībā tiek sagaidīts uz sadarbību vērsts darba stils, kas nepieļauj represīvas metodes. Aizbildināšanās, ka likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības, šajā gadījumā ir vienkārši neloģiska, jo īpaši, ja tas tiek attiecināts uz valsts budžeta maka pildītājiem. Mūsu mērķis nav mēģināt palielināt valsts budžeta ieņēmumus, pateicoties uzņēmējiem piemērotiem sodiem, bet gan pateicoties saimnieciskajai rosībai, labvēlīgai biznesa videi un veiksmīgai sadarbībai starp uzņēmējiem un valsts institūcijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!