Laiski gozējoties labu reitingu, vispāratzītas kvalitātes un augsta sabiedrības uzticības līmeņa saulītē, dažreiz var iesnausties un nepamanīt, ka pulkstenis nepielūdzami tikšķ. Nepamanīt, ka esam atpalikuši gan no laika, gan modernās pasaules. Diemžēl Latvijas Radio (LR) valdes locekles Sigitas Roķes pasūtītā un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) prezentētā funkciju audita rezultāti zvana ļoti skaļus trauksmes zvanus, skaidri pasakot, ka tas, kas bija labs vakar un, iespējams, ir arī šodien, tāds var nebūt rīt. Citiem vārdiem, ne vienmēr uz izlaidumu pirktais uzvalks būs stilīgs arī pēc gadiem desmit.
"Deloitte Latvia" veiktais LR funkciju audits ir atklājis daudzas nepatīkamas, satraucošas un, patiesību sakot, skarbas lietas. Būtībā ir konstatēts, ka LR ir kā smagnējs kuģis, kurš jau gadiem dreifē pēc nejauši uzņemta kursa, bet tā administratīvais aparāts ir uzblīdis tiktāl, ka struktūrvienību funkcijas ir sajukušas vienā putrā, kamēr vienota satura veidošana ir atstāta otrajā plānā. Satura, kurš ir LR stūrakmens, kurš bieži ir izcils un kuru veido vieni no labākajiem žurnālistiem Latvijā, neefektīvas, smagnējas, sadrumstalotas un decentralizētas organizatoriskās struktūras dēļ strādājot garākas darba stundas un saņemot nepelnīti mazāku atalgojumu, nekā vajadzētu. Uz to neskaitāmas reizes ir norādījusi arī LR darbinieku arodbiedrība. Tieši par šiem cilvēkiem – LR darbiniekiem ¬– ir jādomā, un tieši viņu, nevis administrācijas intereses jāliek pirmajā vietā.
NEPLP mērķis ir mūsdienīgs sabiedriskais medijs, un Roķei 6. jūlija padomes sēdē tika doti vairāki konkrēti uzdevumi, starp kuriem ir arī izstrādāt un ieviest jaunu LR struktūru, ņemot vērā funkciju auditā izdarītos secinājumus un izteiktos ieteikumus. Bumba ir LR valdes laukuma pusē, situācija LR ir ļoti satraucoša, un NEPLP prasīs taustāmus rezultātus. LR valdes loceklei Roķei ir jārīkojas nekavējoties, jo ir skaidrs – ja pārmaiņas nenotiks tagad, tad vēlāk, iespējams, būs jau par vēlu. Turklāt šis process jāskata arī LR darbinieku algu jautājuma kontekstā, jo, pirmkārt, ir acīmredzams, ka rezerves iespējams atrast arī uzņēmuma iekšienē. Otrkārt, NEPLP kā pirmo nākamā gada budžeta prioritāro pasākumu vidējam termiņam, kas vērsts uz elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstību, izvirzījusi tieši LR darbinieku atalgojuma palielināšanu, šim mērķim no Finanšu ministrijas prasot 914 000 eiro. Taču vienlaikus ir ļoti svarīgi izveidot loģisku un taisnīgu atalgojuma sistēmu LR.