Foto: Publicitātes foto

Pēdējo nedēļu laikā ASV prezidents Donalds Tramps un viņa padomnieki ir piebiedrojušies Saūda Arābijai, apsūdzot Irānu kā Tuvo Austrumu terorisma epicentru. Tikmēr ASV Kongress gatavo vēl vienu sankciju raundu pret Irānu. Taču šāds pārspīlējums, Irānu iztēlojot – izsakoties Saūda Arābijas karaļa Salamana vārdiem – kā pirmo globālā terorisma ierindā, ir ne tikai nepareizs, bet arī ārkārtīgi bīstams, jo var novest pie vēl viena Tuvo Austrumu kara.

Šķiet, ka tieši tas ir dažu ASV karstgalvju mērķis, neraugoties uz acīmredzamo faktu, ka Irāna karā pret Islāma valsti (ISIS) ir tajā pašā pusē, kurā ASV. Turklāt Irāna, pretēji vairumam tās reģionālo pretinieču, ir funkcionējoša demokrātija. Ironiski, ka ASV un Saūda Arābijas retorika saasinājās tieši divas dienas pēc 19. maija vēlēšanām Irānā, kurās mēreni noskaņotie spēki pašreizējā prezidenta Hasana Rouhani vadībā sakāva savus stingrā kursa pretiniekus.

Iespējams, šāds Saūda Arābijai labvēlīgs, pret Irānu naidīgs noskaņojums ir tikai vēl viens Trampa biznesa plāns. Viņš staroja priekā par Saūda Arābijas lēmumu iegādāties no ASV jaunus ieročus 110 miljardu dolāru vērtībā, šo darījumu aprakstot kā "darbavietas, darbavietas, darbavietas", it kā karu veicināšana būtu vienīgais ienesīgais amerikāņu strādnieku darbs. Un kurš lai zina, kādus personīgus darījumus šāda sirsnīga attieksme pret Saūda Arābijas kareivīgo noskaņojumu varētu nodrošināt Trampam un viņa ģimenei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!