Foto: LETA

OECD (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija) tikko publicētajā ikgadējā ziņojumā par Latvijas ekonomikas attīstību ir atzīmēts interesants fakts: "Latvija izceļas kā valsts, kura īstenojusi visvairāk strukturālo reformu. (..) Neskatoties uz šiem panākumiem, ienākumu un produktivitātes atpalicība no augsto ienākumu OECD valstīm paliek liela. Šī atpalicība arī ir lielāka nekā pārējām Baltijas valstīm vai Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm."

Pat OECD eksperti ir neizpratnē – kādēļ, ja jau esam tik izcili reformētāji, mums neizdodas būtiski samazināt ekonomisko atpalicību?

Manuprāt, īsā atbilde skan šādi – ekonomikas attīstība nenotiek lineāri. Drīzāk tā notiek lēcienveidīgi. Katram lēcienam ir savs uzdevumu kopums. Izpildot vienu uzdevumu, ir iespējams izdarīt vienu lēcienu, bet pēc tā ekonomikas izaugsme noplok un, mēģinot rīkoties ar iepriekšējām metodēm, vairs nav iespējams panākt būtisku efektu. Ir jāmeklē jaunu mērķu un uzdevumu kopums. Jāpāriet uz ekonomikas attīstības skolas nākamo posmu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!